سفر مسئولان ورزش ایران به مقر کمیته بین‌المللی المپیک برای جلوگیری از تعلیق

به روز شده:  16:37 گرينويچ - 28 اکتبر 2012 - 07 آبان 1391
محمد عباسی و محمد عباسی

محمد علی آبادی، رئیس کمیته ملی المپیک ایران گفته است برای پیگیری وضعیت تعلیق ورزش این کشور، به همراه محمد عباسی، وزیر ورزش به مقر کمیته بین المللی المپیک و کمیته المپیک آسیا خواهند رفت.

رئیس کمیته ملی المپیک در مورد این سفر گفته است: "با وزیر ورزش به توافق رسیدیم که دو سفر به مقر IOC و OCA (کمیته المپیک آسیا) داشته باشیم. کارهای اجرایی هم برای رفتن به این سفرها شروع شده، هرچه زودتر بتوانیم ویزا بگیریم این سفرها انجام می‌شود. ما یک تیم یکپارچه هستیم که می‌خواهد مشکلات حل شود".

موضوع تعلیق ورزش ایران به دلیل اشکالاتی که در اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی وجود دارد، از پیش از المپیک مطرح بوده است.

اختلاف اساسی کمیته بین المللی المپیک و وزارت ورزش بر سر دخالت نهاد‌های دولتی در ورزش است.

در اساسنامه های فعلی، وزیر ورزش ایران امکان عزل روسای فدراسیون‌ها را دارد.

جندی پیش فدراسیون کشتی از طرف فدراسیون بین المللی کشتی نامه تهدید‌آمیز تعلیق دریافت کرد که در آن از این فدراسیون خواسته شده بود تا اساسنامه‌اش را متناسب با قوانین کمیته بین المللی المپیک تغییر دهد.

محمد علی آبادی درباره تغییر اساسنامه ها و موضوع دخالت دولت در ورزش گفته است: "بر اساس اساسنامه موجود که به تایید هیات دولت رسیده، وزیر ورزش مجاز بوده و هست که روسای فدراسیون‌ها را عوض کند. ما به قوانین داخلی اهمیت می‌دهیم ولی یک مشکلی هم وجود دارد که مجامع جهانی به اساسنامه ما معترض هستند و می‌گویند باید آن را اصلاح کنیم. در همین راستا با وزیر چندین جلسه داشتیم و قرار شده که نقاط ضعف و قوت بررسی شود تا آنچه که مورد اعتراض مجامع جهانی است، اصلاح شود."

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.