مسی برنده کفش طلای فوتبال اروپا

به روز شده:  19:01 گرينويچ - دوشنبه 29 اکتبر 2012 - 08 آبان 1391
لیونل مسی

لیونل مسی در فصل گذشته لالیگا 50 گل برای بارسلونا به ثمر رساند.

لیونل مسی با زدن ۵۰ گل در فصل گذشته لالیگا، با چهار گل بیشتر بالاتر از کریستیانو رونالدو ایستاد و برنده کفش طلای فوتبال اروپا در فصل ۱۲-۲۰۱۱ شد.

مسی با دوگلی که شنبه شب به "رایو وایه کانو" زد، تعداد گل های دوران حرفه ای اش را به ۳۰۱ گل رساند.

این بازیکن ۲۵ ساله آرژانتینی که از ۱۲ سالگی برای باشگاه بارسلونا بازی کرده، یک بار هم در سال ۲۰۱۰ این جایزه را برده بود.

او درباره این جایزه گفته است:"مسلما این یک جایزه تیمی است. هر بار که من یک جایزه انفرادی می برم همین را می گویم. این جایزه مال یک نفر نیست. این جایزه ای است برای گل‌هایی که زدم، اما بدون کمک هم تیمی‌هایم، یک گل هم نمی توانستم بزنم."

مسی با تشکر از مسوولان باشگاه بارسلونا ابراز امیدواری کرد که تا پایان عمر ورزشی‌اش در این باشگاه بماند. او به غیر از بارسلونا برای باشگاه دیگری بازی نکرده است.

او گفت:" من از حضورم در بارسلونا و کاری که آنها برای من انجام دادند، سپاسگزارم. من می خواهم دوران بازیگری ام را قبل از اینکه به آرژانتین برگردم در این باشگاه به پایان برسانم"

تیتو ویلانووا، سرربی بارسلونا هم در واکنش به جایزه کفش طلایی مسی گفته است:" کفش طلای مسی؟ من فکر نمی کنم ما دیگر بازیکنی مثل لئو(مسی) در فوتبال بینیم. علت اصلی این موضوع، درک او از فوتبال است"

این جایزه به بازیکنی در اروپا داده می شود که بیشترین گل را در لیگ داخلی به ثمر برساند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.