تحقیق فدراسیون فوتبال انگلستان در مورد داور بازی چلسی و منچستر‌ یونایتد

به روز شده:  14:40 گرينويچ - سه شنبه 30 اکتبر 2012 - 09 آبان 1391
کلاتنبرگ

فدارسیون فوتبال انگلستان، تحقیقات را در مورد اتهام باشگاه چلسی به مارک کلاتنبرگ داور بازی چلسی و منچستر آغاز کرده است.

این باشگاه رسما مارک کالتنبرگ، داور مسابقه یکشنبه شب این تیم مقابل منچستر یونایتد را متهم کرده که به دو تن از بازیکانش "سخنان نامناسب" گفته است.

تیم چلسی معتقد است که کلاتنبرگ با خوان ماتا و جان میکل با "زبانی نژاد پرستانه" صحبت کرده است. پلیس هم در این مورد گفته، اتهام این باشگاه علیه داور را دنبال می کند.

این داور لیگ برتر انگلستان با توجه به اتهاماتی که علیه او مطرح است، در هفته آینده لیگ برتر داوری نخواهد کرد.

در بیانیه اتحادیه داوران حرفه‌ای انگلستان در مورد کنار گذاشتن کلاتنبرگ از لیست داوری هفته آینده لیگ برتر آمده است:"این اتحادیه باور دارد که در هر بازی فوتبال تمرکز نباید روی داوران باشد، بلکه باید بازیکنان و خود بازی مورد توجه قرار گیرد.

مارک کلاتنبرگ یکی از داوران طراز اول دنیای فوتبال است. در شرایطی که او بشدت زیر ذره بین است، تمرکز کافی برای قضاوت نخواهد داشت و این مسئله به نفع باشگاه‌ها و طرفداران آن نیست"

فدراسیون فوتبال انگلستان هم دیروز با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرده که تحقیقات در این مورد را آغاز کرده و گفته"در این مقطع، اظهار نظری نخواهد کرد".

خبر شکایت تیم چلسی از آقای کالتنبرگ پس از آن منتشر شد که تیم منچستر یونایتد موفق شد با نتیجه ۳-۲ چلسی نه نفره را در یک بازی پربرخورد شکست دهد.

کلاتنبرگ در این بازی در طی پنج دقیقه برانیسلاو ایوانویچ و فرناندو تورس، دو بازیکن چلسی را اخراج کرد.

روبرتو دی ماتئو سرمربی چلسی تصمیم داور مبنی بر اخراج تورس را اشتباه دانسته و معتقد بود داور با تصمیمهای خود به این بازی پرهیجان لطمه زده است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.