۱۲ گل در بازی تاریخی آرسنال و ردینگ

به روز شده:  14:02 گرينويچ - چهارشنبه 31 اکتبر 2012 - 10 آبان 1391
آرسنال

هت تریک تئو ولکات و دو گل مارئون شاماخ آرسنال باعث پیروزی تاریخی هفت بر پنج این تیم مقابل ردینگ شد.

آرسن ونگر جبران چهار گل خورده و برد هفت بر پنج آرسنال مقابل ردینگ را "فاجعه افتخارآمیز" توصیف کرد.

دیشب توپچی‌های لندن در حالی که تا دقیقه ۳۸، چهار بر صفر عقب بودند، در پایان ۱۲۰ دقیقه توانستند، هفت بر پنج پیروز شوند.

این مسابقه تا دقیقه هشتاد و نه چهار بر دو به نفع ردینگ بود اما آرسنال در دقیقه نود و در آخرین لحظه وقت تلف شده دو گل زد و بازی را به وقت‌های اضافه کشاند.

هت تریک تئو ولکات و دو گل مروان شاماخ در نهایت باعث صعود آرسنال به جمع هشت تیم جام اتحادیه انگلستان شد.

آرسن ونگر پس از پیروزی تاریخی این تیم مقابل ردینگ گفت است:" ما از شرایط فاجعه به جایی رسیدیم که تونستیم آبرویمان را بخریم"

از طرف دیگر برایان مک درموت سرمربی ردینگ باخت هفت بر پنج، مقابل آرسنال را "بدترین" شکست دوران مربیگری ‌اش توصیف کرد.

آرسن ونگر

آرسنال تا دقیقه ۳۵، چهار بر صفر از ردینگ عقب بود، اما تئو ولکات پیش از اتمام نیمه اول نتیجه را ۴-۱ کرد. گل ولکات پیش زمینه بازی عالی آرسنال در نیمه دوم و کشیده شدن بازی به وقت‌های اضافه شد.

گل مروان شاماخ مهاجم مراکشی، در پانزده دقیقه اول وقت اضافه آرسنال را جلو انداخت اما گل او پایان این مسابقه تاریخی نبود، پاول پوگربنیاک مهاجم روس با ضربه سر بازی را ۵-۵ کرد.

ولکات پیش از پایان ۱۲۰ دقیقه، گل سوم را خود و گل ششم تیم‌اش را وارد دروازه ردینگ کرد و شاماخ هم با یک ضربه چیپ گل هفتم بازی را وارد دروازه حریف کرد.

سرمربی آرسنال زدن دوگل پس از دقیقه ۸۹ را معجزه دانست: "بازی چهار بر صفر بود و می توانست یک یا دو گل بیشتر از این هم باشد. ما به بازی برگشتیم ولی در پایان ۸۹ دقیقه ولی ما همچنان ۴-۲ عقب بودیم. اما معجزه اتفاق افتاد. این بازی فراز و نشیب زیادی داشت. گل اول ما قبل از نیمه اول بسیار مهم بود. این اولین نتیجه هفت بر پنج من است. این نتیجه یک مسابقه تنیس است."

ونگر گفت او حس بد واگذار کردن بازی ۴-۰ برده را درک می کند. آرسنال در بازی با نیوکاسل در فوریه ۲۰۱۱ چهار بر صفر از این تیم پیش بود اما بازی در نهایت ۴-۴ مساوی شد.

او گفت:" این مسئله برای من در بازی با نیوکاسل رخ داد. من همیشه امیدوارم که ما بتوانیم به بازی برگردیم.زمانی که شما چهار بر صفر جلو هستید، فکر می‌کنید، بازی را برده‌اید اما وقتی که بازی ۴-۲ شد، نگرانی آغاز می شود."

سرمربی آرسنال گفته است:"شاید این بهترین جبران نتیجه دوران مربیگری ‌ام بود، این لیگ جزءالویت‌های من نیست اما اگر ما به آن شکل حذف شده بودیم من نمی توانستم یکی از پر افتخارترین شب‌های زندگی‌ام را تجربه کنم"

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.