پلیس در مورد رفتار نژادپرستانه یک هوادار چلسی تحقیق می کند

به روز شده:  17:57 گرينويچ - پنج شنبه 01 نوامبر 2012 - 11 آبان 1391

ظاهرا این هوادار رو به دنی ولبک، مهاجم منچستر یونایتد ادای میمون درآورده است

پلیس لندن اعلام کرد که در مورد رفتار نژادپرستانه یک هوادار در دیدار شب گذشته چلسی مقابل منچستریونایتد در دور چهارم جام اتحادیه انگلیس تحقیق خواهد کرد.

بعد از دیدار شب گذشته که چلسی با نتیجه ۵ بر ۴ به پیروزی رسید، عکسی از یک هوادار چلسی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که نشان می داد حرکاتی شبیه به میمون انجام می دهد.

تصاویر منتشر شده نشان می دهد که ظاهرا این هوادار چلسی رو به دنی ولبک، مهاجم منچستریونایتد این حرکات را انجام داده است.

باشگاه چلسی هم گفته که تحقیقات جداگانه ای در این مورد آغاز کرده است و این تصویر را بررسی خواهد کرد.

پلیس طی بیانیه ای اعلام کرد که روز چهارشنبه، ۳۱ اکتبر، شکایتی در مورد وقوع "رفتار نژاد پرستانه" در استمفورد بریج دریافت کرده است اما کسی را در این ارتباط بازداشت نکرده و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

این در حالی است که بعد از در دیدار قبلی دو تیم که روز یکشنبه برگزار شد، باشگاه چلسی علیه مارک کلاتنبرگ، داور بازی، به اتحادیه فوتبال انگلیس شکایت کرد.

آنها اعلام کردند کلاتنبرگ به خوان ماتا و جان اوبی میکل، دو بازیکن این تیم، توهین نژادپرستانه کرده است. البته باشگاه چلسی بعد از مشورت با وکلا از شکایت در مورد توهین به ماتا صرف نظر کرد. پلیس هم در حال تحقیق در مورد این اتفاق است.

در اوایل سال جاری یکی از هواداران چلسی که حرکتی مشابه را نسبت به دیدیه دروگبا، مهاجم سابق چلسی انجام داده بود، برای همیشه از حضور در ورزشگاه ها محروم شد.

در حال حاضر جان تری، کاپیتان پیشین چلسی نیز پس از آنکه از سوی فدراسیون فوتبال انگلستان بعلت توهین نژادپرستانه به آنتون فردیناند، مدافع کوئینز پارک رنجرز، گناهکار شناخته شد، از چهار بازی محروم و متحمل به پرداخت ۲۰۰ هزار پوند جریمه شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.