فرگوسن: کلاتنبرگ توهین نژاد پرستانه نکرده‌است

به روز شده:  12:16 گرينويچ - جمعه 02 نوامبر 2012 - 12 آبان 1391

الکس فرگوسن، سر مربی منچستر یونایتد اعتقاد ندارد که مارک کلاتنبرگ، داور بازی چلسی - منچستر یونایتد در لیگ برتر، نسبت به جان میکل، بازیکن چلسی، رفتاری نژادپرستانه داشته است.

روبرتو دی ماتئو، سرمربی چلسی که به اظهار نظر فرگوسن واکنش نشان داده است، در یک کنفرانس خبری گفت: " اینجا یک کشور آزاد است و هرکس می تواند هر چیز دلش بخواهد بگوید. او (الکس فرگوسن) دوست دارد راجع به باشگاه های دیگر حرف بزند ولی ما عموما این کار را نمی کنیم."

باشگاه چلسی رسما مارک کلاتنبرگ ۳۷ ساله، داور مسابقه یکشنبه شب (۲۸ اکتبر) را متهم کرده که به دو تن از بازیکنانش با "ادبیاتی نژاد پرستانه" صحبت کرده است.

البته باشگاه چلسی از شکایت در مورد توهین به ماتا صرف نظر کرده، اما پلیس هنوز در حال تحقیقات در مورد ادعای توهین به میکل است.

سر الکس فرگوسن گفت: "من باور نمی کنم که او (کلاتنبرگ) بتواند چنین حرفهایی را به زبان بیاورد. اصلا چنین ادعایی را نمی پذیرم. حتی فکرش هم نمی شود کرد."

باشگاه چلسی گفته است که این شکایت پس از تحقیقاتی جامع از سوی وکلای خارج از باشگاه، با استفاده از اطلاعات به دست آمده از مصاحبه با بازیکنان و سایر کارمندان، مطرح شد.

کلاتنبرگ همواره گفته است که نسبت به ادعاهای مطرح شده بی گناه است. همچنین هیچیک از دستیارانش که هنگام بازی در زمین حضور داشتند، ادعای باشگاه چلسی را تایید نمی کنند.

فرگوسن گفته است: "هیچ داوری حاضر نمی شود که خودش را تا این حد پایین بیاورد. من از این امر مطمئن هستم. در طول ۱۵ سال گذشته هیچ بازیکنی نگفته است که داوری در طول بازی به کسی ناسزا گفته باشد."

او در ادامه گفت: "امروزه، فوتبال با ۲۵ سال پیش کاملا فرق کرده است. من خودم بازیکن بودم و با بگو مگویی که آن روزها بین بازیکنان و داوران وجود داشت، کاملا آشنا هستم. الان دیگر اینطور نیست."

پلیس متروپولیتن لندن تحقیقات خود را در این زمینه پس از آن آغاز کرد که از سوی منبعی خارج از بازی شکایت دریافت کرد.

مارک کلاتنبرگ که در نیوکاسل زندگی می کند، این هفته از فهرست داوران مسابقات لیگ برتر کنار گذاشته شده است.

او در سال ۲۰۰۰ ، زمانی که تنها ۲۵ سال داشت، برای اولین بار در لیگ برتر داوری کرد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.