سرمربی والیبال نوجوانان ایران: به بازیکنان تیم افتخار می کنم

به روز شده:  16:19 گرينويچ - جمعه 02 نوامبر 2012 - 12 آبان 1391

ایرج مظفری، سرمربی والیبال نوجوانان ایران در پی کسب مدال طلای نهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا گفت که پیروزی مقابل چین کار ساده ای نبود و بابت آن به بازیکنان تیم افتخار می کند.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران، روز پنجشنبه ۱ نوامبر (۱۱ آبان) برای ششمین بار قهرمان آسیا شد. این تیم در دیدار نهایی بر چین با نتیجه ۳ بر ۲ غلبه کرد.

ایران پیشتر با قرارگرفتن در جمع چهار تیم پایانی مسابقات جواز حضور در رقابت های جهانی مکزیک را به دست آورده بود.

در پایان این رقابتها اکبر ولایی، به عنوان "ارزشمندترین بازیکن" شناخته شد. این بازیکن در فینال هم با کسب ۲۰ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن بود.

همچنین سهند الله وردیان، بهترین مدافع روی تور نام گرفت و جواد حکمتی به عنوان بهترین زننده سرویس شناخته شد.

به این ترتیب در فهرست ۷ بازیکن برتر این دوره که کمیته برگزاری مسابقات والیبال نوجوانان آسیا، تهیه کرده است، نام سه بازیکن ایرانی به چشم می خورد.

سایر بازیکنان برتر عبارتند از:

بهترین لیبرو: لی سانگ از کره جنوبی

بهترین پاسور: یائو جن از چین

بهترین دریافت کننده: ژیا ژانگ از چین

امتیاز آور ترین بازیکن: ایشیکاوا از ژاپن

ژو جنگین سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان چین در کنفرانس خبری پس از شکست مقابل ایران و کسب مدال نقره گفت: "تیم ایران بسیار قوی است. آنها به ما اجازه ندادند درست ضربه بزنیم و یا دفاع کنیم. هواداران با بوق و سوت هایشان خیلی سر و صدا کردند و بازیکنان جوان ما به این همه صدا عادت ندارند."

او در پایان گفت: "به هر حال رقابت‌های قهرمانی آسیا به پایان رسید و ما باختیم، اما باید نگاه رو به آینده داشته باشیم و خود را برای مسابقات پیش‌رو آماده کنیم.

به این ترتیب ایران با فاصله ای بعید پر افتخار ترین تیم آسیا در این رده سنی است. پس از ایران، تیم والیبال نوجوانان کره جنوبی با یک قهرمانی در سال ۱۹۹۹، سه عنوان نایب قهرمانی و یک مقام سومی در رده دوم قرار دارد. هندوستان نیز با یک مقام قهرمانی، یک نایب قهرمانی و دو عنوان سومی در مکان سوم پرافتخارترین تیم والیبال نوجوانان در قاره کهن است.

چین تایپه، ژاپن، چین و کره شمالی از دیگر کشورهایی هستند که در هشت دوره گذشته مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان آسیا یکی از مدال های رنگی این رقابت ها را به دست آورده اند و به ترتیب در مکان های چهارم تا هفتم این رده بندی قرار می گیرند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.