سرمربی تیم فوتبال جوانان ایران: هدف ما صعود به جام جهانی است

به روز شده:  17:19 گرينويچ - 04 نوامبر 2012 - 14 آبان 1391
 تیم فوتبال جوانان ایران

ایران در بازی اول خود در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا، دو بر صفر ژاپن را شکست داد.

اکبر محمدی سرمربی تیم ملی جوانان ایران، پس از برد ایران در مقابل ژاپن در بازی اول قهرمانی جوانان آسیا، گفته است که هدف تیم، ابتدا صعود به جام جهانی و سپس قهرمانی در آسیا است.

تیم ملی نوجوانان ایران دیروز در بازی اول این رقابت‌ها با دو گل بهنام برزای (دقیقه ۲) و حسین فاضلی (دقیقه ۵۶) توانست دو بر صفر ژاپن را شکست دهد و در صدر گروه A قرار گرفت.

سرمربی ایران در مورد هدف ایران در این رقابت‌ها گفته است: "بعد از بازی با ژاپن در رختکن به بازیکنان گفتم این بازی تمام شد. البته بلایی که سر ژاپن آمد، ناشی از غرورشان بود و باید از این مسئله درس بزرگی بگیرید. امیدواریم نفرات تیم مانند بازی با ژاپن، بدون غرور و با احترام به حریفان، دو برابر توانایی خود را در زمین ارائه کنند، زیرا هنوز اتفاقی نیفتاده و می‌خواهیم ابتدا به جام جهانی صعود کنیم و سپس قهرمان آسیا شویم."

آقای محمدی درباره تیم ملی جوانان ژاپن گفته است: "تیمی را بردیم که همانند تیم ملی اسپانیا و باشگاه بارسلونا بازی می‌کرد، ژاپن هم از نظر تاکتیکی و هم از نظر فنی قوی‌تر و بهتر از ما بود. یکی از دغدغه‌های من این است که روزی تیم ایران بتواند تا به این اندازه اصولی بازی کند. شاید در این بازی یا چند دیدار دیگر ژاپن را ببریم اما فلسفه و سبک بازی آنها در دفاع و حمله قابل ستایش است."

یاسوشی یوشیدا سرمربی ژاپن هم دیروز شکست مقابل ایران را برای کل فوتبال ژاپن بد توصیف کرد: "این شکست برای کل فوتبال ژاپن بد بود اما ما هنوز اینجا هستیم. ژاپن دو بازی در مرحله گروهی پیش رو دارد و فکر می کنم ۶ امتیاز برای صعود به مرحله بعد کفایت کند."

ایران فردا دوشنبه در بازی دوم مرحله گروهی این مسابقات با میزبان یعنی، امارات بازی خواهد کرد. امارات در بازی اول خود یک بر یک با کویت مساوی کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.