پیروزی بزرگان تنیس در مرحله اول فینال تور جهانی

به روز شده:  18:02 گرينويچ - سه شنبه 06 نوامبر 2012 - 16 آبان 1391
هفت تنیس باز اول جهان

هفت تنیس باز اول رده بندی جهانی تنیس، پس از آغاز مسابقات فینال تور جهانی تنیس

فینال تور جهانی تنیس، آخرین تورنمنت تنیس سال، از دیروز در لندن آغاز شده است. اندی ماری، نواک جوکوویچ و راجر فدرر هر سه در بازی اول خود در مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند.

در این تورنمنت هشت تنیس باز برتر رده بندی جهانی حضور دارند و برخلاف تورنمنت های دیگر تنیس، شرکت کنندگان در دو گروه چهار تیمی به صورت دوره ای با هم رقابت می کنند و کسی که بهترین نتیجه را بگیرد به نیمه نهایی می رسد. این تورنمنت هر سال در لندن، در سالن و در زمین سخت برگزار می شود و سال گذشته راجر فدرر نفر دوم رده بندی جهانی، در آن قهرمان شد.

راجر فدرر با پیروزی مقابل یانکو تیپسارویچ صرب، گام اول برای هفتمین قهرمانی در فینال تور جهانی را محکم برداشت.تیپساروویچ که نفر نهم رده بندی جهان است به دلیل اسیب دیدگی رافائل نادال، نفر چهارم جهان، فرصت حضور در این بازی ها را پیدا کرده است.

مدافع عنوان قهرمانی با حمایت خوب تماشاگران توانست با نتایج ۶-۳ ۶-۱ ، حریف خود را شکست داد. این چهلمین پیروزی این فصل برای ستاره سوئیسی بود. او با این برد، رکورد ۳۹ پیروزی ایوان لندل در یک فصل را پشت سر گذاشت.

اندی ماری، قهرمان اوپن آمریکا هم در بازی افتتاحیه فینال تور جهانی تنیس، مقابل توماس بردیچ به برتری رسید. ماری،نفر سوم جهان، در بازی افتتاحیه این رقابت‌ها با نتایج ۶-۳، ۳-۶ و ۴-۶ توانست بردیچ، نفر ششم جهان، را شکست دهد.

تنیس باز شماره یک جهان،نواک جوکوویچ هم در بازی اول خود، ۲ بر صفر مقابل جو ویلفرد سونگا شماره هشت جهان از فرانسه پیروز شد.

او ابتدا در ست اول از حریفش عقب بود ولی در تای بر یک توانست به بازی برگردد. در نهایت توانست ۶-۷ و ۳-۶ این مسابقه را به نفع خود به پایان برد.

این پنجمین پیروزی جوکوویچ در برابر سونگا، او را در صدر گروه اول این مسابقات قرار داد. جوکوویچ روز چهارشنبه با اندی ماری بازی خواهد کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.