ایران با شش گل تاجیکستان را شکست داد

به روز شده:  17:57 گرينويچ - سه شنبه 06 نوامبر 2012 - 16 آبان 1391
یعقوب کریمی

یعقوب کریمی دو گل از شش گل ایران را در بازی با ازبکستان به ثمر رساند.

تیم ملی ایران در بازی دوستانه با تاجیکستان شش بر یک به پیروزی رسید. تیم ملی ایران در این بازی از بازیکنان ذخیره خود استفاده کرد.

در نیمه اول ایران با گل‌های قاسم دهنوی (۹ و ۳۲)، یعقوب کریمی (۱۳ و ۳۳) به پیروزی رسید. در اواخر نیمه اول علی کریمی،کاپیتان ایران در این بازی، که در بازی‌های اخیر پرسپولیس حضور نداشته، به علت مصدومیت، تعویض شد.

نیمه دوم بازی نسبت به نیمه اول گل‌های کمتری داشت، در این نیمه احمد حسن زاده (۵۰) و علیرضا عباسفرد (۸۹) تعداد گل‌های ایران را به شش رساندند و صاحب ساوان‌قولی یف در دقیقه۶۷ تک گل تاجیکستان را با ضربه ای آکروباتیک وارد دروازه ایران کرد.

۲۴ آبان، ایران از بازی های مقدماتی جام جهانی برزیل، با تیم ملی ازبکستان در تهران بازی خواهد کرد.

مسوولان فدراسیون فوتبال دلیل انتخاب تاجیکستان را برای بازی تدارکاتی، شباهت بازی این تیم با ازبکستان عنوان کرده‌ بودند.

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران در گفتگویی با تلویزیون دولتی ایران، در مورد استفاده از بازیکنان ذخیره در بازی ازبکستان گفت:"اکنون نمی‌خواهم راجع به این مساله حرفی بزنم؛ چون یک مساله‌ درون تیمی است اما بازیکنان ما امروز نشان دادند که تعهد لازم را دارند که برابر ازبکستان خوب بازی کنند."

به گفته آقای کی روش "در آینده‌ نزدیک تعدادی از این بازیکنان، تیم ملی را در مسابقات غرب آسیا همراهی خواهند کرد."

به نظر او بازی ایران در مقابل ازبکستان سخت‌تر از کره جنویی خواهد بود: " چون ازبک‌ها فشرده‌تر و بسته‌تر بازی می‌کنند. آنها بازیکنان خوبی دارند که برای کسب تساوی به ایران می‌آیند. به همین خاطر بازی‌مان خیلی سخت خواهد بود."

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.