ایران در رده بندی فیفا چهارده پله صعود کرد

به روز شده:  17:18 گرينويچ - چهارشنبه 07 نوامبر 2012 - 17 آبان 1391
تیم ملی فوتبال ایران

تیم ملی ایران با پیروزی مقابل کره‌جنوبی در چارچوب رقابت‌های مقدمانی جام جهانی برزیل، در آخرین رده بندی ماهانه فیفا ۱۴ پله صعود صعود کرد و به رتبه چهل و چهارم جهان رسید.

ایران، در رده بندی جدید پس از تیم‌های ژاپن، کره جنوبی و استرالیا تیم چهارم قاره آسیا است، تیم ملی ایران بیشترین صعود را در بین تیم ‌های آسیایی داشته است.

کره جنوبی به علت باخت مقابل ایران، ۷ رتبه نسبت به ماه قبل در این جدول سقوط کرده است، این تیم در حال حاضر در رتبه ۳۲ جهان قرار گرفته است.

اما در صدر این رده بندی همچنان اسپانیا قرار دارد، قهرمان جام جهانی و اروپا، علیرغم اینکه در بازی آخر خود یک بر یک مقابل فرانسه، به تساوی رسید، همچنان با ۱۵۶۴ در رده اول قرار دارد.

آلمان هم که بازی چهار بر صفر برده مقابل سوئد را چهار بر چهار مساوی کرد بدون تغییر در رتبه دوم جدول باقی ماند. آرژانتین با پیروزی‌ها متعدد در بازی‌های مقدماتی جام جهانی برزیل به رده سوم صعود کرده است.

ایتالیا با سه پله صعود در جایگاه پنجم رده بندی فیفا قرار گرفته است. این تیم نسبت به ماه پیش سه رتبه بالاتر رفته است.

کلمبیا با حضور فالکائو و بازی‌های خیره کننده در مقدماتی جام جهانی برزیل در رتبه هشتم رده بندی فیفا قرار گرفته است.

از سال ۱۹۹۳ که فیفا اقدام به رده‌بندی تیم‌ها کرده، برزیل همیشه جزء ده تیم برتر جهان بوده. اما این تیم چند ماهی است که جایی در ده تیم برتر جهان ندارد، برزیل در این رده بندی با یک رتبه صعود به رده سیزدهم این جدول رسید.

نحوه محاسبه امتیاز در رده بندی فیفا هر ماه و بر اساس نتایج، اهمیت بازی و قدرت تیم مقابل است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.