لیگ قهرمانان اروپا؛ روز تساوی‌ها

به روز شده:  17:02 گرينويچ - چهارشنبه 07 نوامبر 2012 - 17 آبان 1391
منچستر سیتی آژاکس

در گروه چهارم، تساوی منچستر سیتی با آژاکس در ورزشگاه خانگی این تیم و همچنین تساوی رئال مادرید با بوروسیا دورتموند در سانتیاگو برنابئو وضعیت دو تیم صعود کننده از گروه چهارم را پیچیده تر کرد. مالاگا هم با تساوی مقابل آث میلان ده امتیازی شد و صعودش را قطعی کرد.

منچستر سیتی ۲ – آژاکس ۲

منچستر سیتی در ورزشگاه خانگی میزبان آژاکس بود. منچستر سیتی برای صعود به مرحله بعدی، نیاز به پیروزی مقابل آژاکس داشت.

منچستر سیتی در این بازی در حالی که دو بر صفر از حریف خود عقب بود، توانست در نهایت بازی را مساوی کند. این تیم با این تساوی به مرز حذف زود هنگام از لیگ قهرمانان اروپا نزدیک شد.

آژاکس با دو گل سیم دی یونگ در ۱۷ دقیقه ابتدای بازی از میزبان جلو افتاد اما منچستر سیتی که برای ماندن باید از این بازی امتیاز می گرفت، با گل یحیی توره در دقیقه ۲۲ بازی را دو بر یک کرد.

شانزده دقیقه مانده به پایان بازی، سرجیو آگوئرو گل تساوی را وارد دروازه آژاکس کرد تا آنها به سختی از این بازی یک امتیاز کسب کنند.

منچستر سیتی در بازی بعدی خود، میزبان رئال مادرید خواهد بود و آژاکس میزبان بوروسیا دورتموند.

روبرتو مانچینی پس از بازی گفت:"من فکر می‌کنم ما خوب بازی کردیم، پس از دریافت دو گل از روی دو کرنر ما بازی را در دست گرفتیم و فرصت های متعدد گلزنی روی دروازه حریف ایجاد کردیم."

رئال مادرید ۲- بوروسیا دورتموند ۲

رئال دورتموند

در دیدار دیگر گروه چهارم، رئال مادرید که بازی رفت را به بوروسیا دورتموند واگذار کرده بود، در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو میزبان این تیم بود.

در حالی که بازی دو بر یک به نفع دورتموند بود، ضربه کاشته مسعود اوزیل در دقیقه ۸۹ رئال مادرید را از یک باخت خانگی نجات داد. تساوی این دو تیم سرنوشت تیم های صعود کننده را به بازی آخر موکول کرد. در حال حاضر سه تیم، رئال مادرید، بوروسیا دورتموند و آژاکس برای راهیابی به مرحله بعدی شانس دارند.

قهرمان فصل گذشته بوندسلیگا با بازی خوب، در سانتیاگو برنابئو، با گل مارکو رویس و همچنین گل به خودی آلوارو آربلوا و گل با ضربه سر پپه، دو بر یک از حریفش پیش افتاد.

با نزدیک شدن به پایان بازی، رئال مادرید صاحب ضربه کاشته شد، ضربه آزاد مسعود اوزیل پس از برخورد با دست دروازبان و تغییر مسیر وارد دروازه دروتموند شد. دورتموند با این تساوی صدرنشین گروه چهارم و بالاتر از رئال مادرید قرار گرفت.

ژوزه مورینیو در مورد تساوی دو بر دو مقابل بوروسیا دورتموند گفت:"در نیمه اول ما دو اشتباه بزرگ داشتیم . زمانی که شما مقابل بازیکنان بزرگ بازی می کنید آنها شما را تنبیه می کنند. در نیمه دوم ما در جهت مخالف بودیم و تهاجمی و پرتحرک بازی کردیم."

شالکه ۲- آرسنال ۲

آرسنال شالکه

اما در گروه دوم، شالکه و آرسنال سومین تساوی دیشب را رقم زدند.

شالکه پس از تساوی مقابل آرسنال در خانه، در صدر جدول گروه دوم لیگ قهرمانان باقی ماند. آرسنال در این بازی با دو گل تئو ولکات و الیور ژیرو از میزبان جلو افتاد ولی شالکه هشت دقیقه بعد از گل دوم آرسنال یک گل را جواب داد.

کلاس یان هونتلار، که به تازگی اعلام کرده که قراردادش با شالکه را تمدید نخواهد کرد، چهارمین گلش را در این فصل‌ در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند.

جفرسون فارفان در دقیقه 67 با ضربه‌ای دقیقه، گل تساوی شالکه را به ثمر رساند و به این ترتیب بازیکنان هاب استیونس با یک امتیاز بیشتر از آرسنال در رده اول گروه دوم قرار گرفتند.

آرسن ونگر با ستایش از بازی شالکه گفته است:" آنها بسیار خوب بازی می کنند و هرگز ناامید نمی شوند. من حتی زمانی که دوبر صفر ار حریف جلو بودیم فکر نمی کردم بازی را برده ایم. ما بازی شنبه را باختیم اما این بازی را نباختیم."

نتایج دیگر بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا

مالاگا ۱-۱ آث میلان
اندرلشت ۰-۱ زنیت
دیناموکیف ۰-۰ پورتو
المپیاکوس ۱-۳ مون پلیه
پاریس سن ژرمن ۰-۴ دیناموزاگرب

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.