ایران و کره جنوبی در یک چهارم نهایی قهرمانی فوتبال جوانان آسیا

به روز شده:  20:19 گرينويچ - چهارشنبه 07 نوامبر 2012 - 17 آبان 1391
تیم ملی جوانان ایران

ایران در آخرین بازی مرحله گروهی مسابقات فوتبال جوانان آسیا شش بر صفر کویت را شکست داد و به عنوان تیم اول گروه اول این رقابت‌ها به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد. ایران در این مرحله با کره جنوبی بازی می‌کند.

تیم ملی جوانان ایران که بازی اول مقابل ژاپن را دو بر صفر برده بود و در بازی دوم مقابل میزبان یعنی امارات به تساوی یک بر یک رسیده بود، برای صدر نشینی در این گروه نیاز به پیروزی در مقابل کویت داشت.

در نیمه اول این بازی، ولید مشاعی‌زاده (۲۸) تک گل ایران را وارد دروازه کویت کرد، اما در نیمه دوم احسان پهلوان (۵۳)، سردار آزمون (۵۹)، حسین فاضلی (۶۵ و ۸۳) و روزبه چشمی (۷۲) پنج گل دیگر به کویت زدند تا نتیجه در پایان شش بر صفر شود.

در گروه دوم این بازی‌ها، عراق با ۷ امتیاز و کره جنوبی با ۴ امتیاز به عنوان تیم ‌های اول و دوم به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کردند.

در پایان این بازی، بین بازیکنان دو تیم درگیری‌هایی بوجود آمد که منجر به اخراج دو بازیکن کویت از بازی شد. در بازی دیگر این گروه ژاپن مقابل امارات میزبان بازی‌ها قرار گرفت و دو تیم در پایان بازی بدون گل مساوی شدند. این مساوی باعث حذف امارات از رقابت‌ها شد.

چهار تیم اول رقابت‌های جوانان آسیا به طور مستقیم به جام جهانی جوانان صعود خواهند کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.