ایران به دوردوم جام جهانی فوتسال صعود کرد

به روز شده:  15:24 گرينويچ - پنج شنبه 08 نوامبر 2012 - 18 آبان 1391

تیم ملی فوتسال ایران در آخرین بازی مرحله گروهی جام جهانی، در ورزشگاه نیمی بوتر تایلند، در مقابل پاناما قرار گرفت و با پیروزی ۴ بر ۳ موفق شد به دور دوم جام جهانی این رقابت ها صعود کند.

پیش از این بازی ایران یک امتیاز بیشتر از حریفش داشت، بنابراین اهمیت این بازی بخصوص برای پاناما، حساسیت آن را بیشتر کرده بود. ایران بازی را بهتر شروع کرد و در دقیقه چهارم پیش افتاد. شوت علی حسن زاده به تیر دروازه پاناما برخورد کرد اما توپ برگشتی را احمد اسماعیل پور وارد دروازه پاناما کرد.

با این حال پاناما پا پس نکشید و دو دقیقه بعد بازی را مساوی کرد. اما ایران پیش از پایان نیمه اول باز هم برتری اش را به رخ حریف کشید. ابتدا افشین کاظمی و سپس محمد طاهری داروازه پاناما را باز کردند و ایران نیمه اول را با برتری سه بر یک به پایان برد.

در نیمه دوم پاناما برای جبران عقب ماندگی می کوشید به دروازه ایران نزدیک شود و ایران سعی می کرد بازی را کنترل و برد را قطعی کند چرا که این نتیجه صعود ایران را قطعی می کرد.

با این حال پنج دقیقه به پایان بازی پاناما امیدوار شد، زمانی که هند حمید احمدی حریف را صاحب پنالتی کرد و نتیجه سه بر دو شد. به این ترتیب بازی در دقایق پایانی بسیار حساستر شد و پاناما برای تساوی به دروازه ایران هجوم آورد.

ایران هم از این فرصت برای ضد حمله استفاده کرد و با اینکه چند فرصت عالی را از دست داد اما محمد طاهری یکی از آنها را به تور پاناما نشاند تا ایران خیالش از برد کمی راحت تر شود.

با این وجود سی و نه ثانیه به پایان، پاناما نتیجه را چهار بر سه کرد و در ثانیه های پر اضطراب باقی مانده، درخشش مصطفی نظری دروازه بان ایران برای پیروزی در این مسابقه ضروری شد.

ایران بازیهایش را در مرحله گروهی با دو برد و یک مساوی تمام کرد و فقط به دلیل تفاضل گل کمتر بعد از اسپانیا در جای دوم قرار گرفت. اسپانیا در بازی همزمان، مراکش را پنج بر یک برد.

حریف ایران در مرحله بعد یکی از دو تیم گوآتمالا یا کلمبیا خواهد که بازیهای فردا آن را مشخص خواهد کرد.

پاناما، نماینده آمریکای شمالی و مرکزی و حوزه دریای کارائیب(کونکاکاف) با وجود این باخت بازنده ای غمگین نبود چرا که بعنوان یکی از بهترین تیمهای سوم، به دور بعد صعود کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.