راجر فدرر به نیمه نهایی تور جهانی تنیس راه یافت

به روز شده:  18:06 گرينويچ - پنج شنبه 08 نوامبر 2012 - 18 آبان 1391

راجر فدرر اولین تنیس بازی شد که به نیمه نهایی فینال تور جهانی تنیس امسال راه یافته است. او با نتیجه ۶-۷، ۴-۶ بر داوید فرر غلبه کرد و به این مرحله راه یافت.

فینال تورجهانی تنیس، آخرین تورنمنت سال است که هر سال در لندن برگزار می شود، از دوشنبه ۱۵ آبان آغاز شده و یک هفته ادامه دارد.

این تورنمنت با دیدار اندی ماری و توماس بردیچ آغاز شد.

در این تورنمنت هشت تنیس باز برتر رده بندی جهانی حضور دارند و برخلاف تورنمنت های دیگر تنیس، شرکت کنندگان در دو گروه چهار تیمی و به صورت دوره ای با هم رقابت می کنند و کسی که بهترین نتیجه را بگیرد به نیمه نهایی می رسد.

این تورنمنت در زمین سخت برگزار می شود و سال گذشته راجر فدرر نفر دوم رده بندی جهانی، قهرمان آن شد.

با این حال نبرد امسال در سالن O۲لندن در کنار رودخانه تیمز یکی از مهمترین جذابیت هایش یعنی رافائل نادال را ندارد. تنیس باز اسپانیایی که بعد از ویمبلدون امسال به دلیل مصدومیت زانو در رقابت های تنیس حضور ندارد.

این مصدومیت به تیپساروویچ که نفر نهم رده بندی جهان است فرصت داد در رقابت های امسال شرکت کند.

فدرر ۳۱ ساله مسن ترین تنیس باز این رقابت هاست و در اولین دیدار خود مقابل تیپسارویچ قرار گرفت و او را شکست داد.

تنیس باز شماره یک جهان، نواک جوکوویچ هم در بازی اول خود، ۲ بر صفر مقابل جو ویلفرد سونگا شماره هشت جهان از فرانسه پیروز شد.

این پنجمین پیروزی جوکوویچ در برابر سونگا بود.

جوکوویچ روز چهارشنبه با اندی ماری بازی کرد و با نتیجه ۵-۷، ۳-۶، ۶-۴ در مقابل او به پیروزی دست یافت که او را در صدر گروه اول این مسابقات قرار داد.

اندی ماری، قهرمان اوپن آمریکا هم در بازی افتتاحیه فینال تور جهانی تنیس، مقابل توماس بردیچ قرار گرفت و با نتایج ۶-۳، ۳-۶ ، ۴-۶ نفر ششم رده بندی جهانی را شکست داد.

ماری، نفر سوم جهان، فردا، باید با سونگا مسابقه دهد و جوکویچ با بردیچ. تکلیف دو تنیس باز صعود کننده بعد از این دو مسابقه مشخص خواهد شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.