قرعه کشی جام حذفی؛ پرسپولیس ملوان و استقلال سایپا در گام اول

به روز شده:  17:55 گرينويچ - 11 نوامبر 2012 - 21 آبان 1391
جام حذفی ایران

پس از موضع گیری‌های متفاوت مسوولان فدراسیون فوتبال درباره برگزاری جام حذفی، سرانجام بیست و ششمین دوره این مسابقات امروز قرعه کشی شد.

جام حذفی در این دوره با حضور، نیمی از تیم‌های دسته یک و تمامی تیم‌های لیگ برتر برگزار خواهد شد. غلامرضا بهروان، رئیس سازمان لیگ در گفتگویی در مورد عدم حضور سایر تیم‌های لیگ یک در جام حذفی گفته است:" ما ابتدا به خواست باشگاه‌ها تصمیم گرفتیم جام حذفی را برگزار کنیم و وقتی برنامه رقابت‌ها را اعلام کردیم به دلیل فشردگی بازی‌ها همان ابتدا ۱۴ تیم لیگ یکی انصراف خود را از حضور در این رقابت‌ها اعلام کردند"

بحث برگزاری و یا عدم برگزاری جام حذفی، از زمان آغاز لیگ برتر محل اختلاف فدراسیون فوتبال و برخی از باشگاه‌ها بود، برخی معتقد بودند فدراسیون به خاطر مخالفت کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران این مسابقات را برگزار نمی‌کند. اما در نهایت فدراسیون با قرعه کشی جام حذفی موافقت کرد.

طبق قرعه کشی انجام شده، در دور اول استقلال با سایپا و پرسپولیس با ملوان بندر انزلی بازی خواهد کرد. بر اساس جدول قرعه کشی بیست و ششمین دوره مسابقات جام حذفی ،امکان بازی دو تیم استقلال و پرسپولیس تا مسابقه فینال وجود ندارد.

آقای بهروان پنج ورزشگاه را بعنوان محل برگزاری این مسابقات اعلام کرده است:"در حال حاضر ۵ ورزشگاه آزادی، غدیر اهواز، یادگار امام تبریز، فولادشهر اصفهان و بندرعباس ورزشگاه‌های نامزد برگزاری دیدار نهایی جام حذفی هستند،قرار شده دیدار فینال جام حذفی پیش از پایان لیگ برتر برگزار شود."

او همچنین درباره زمان برگزاری جام حذفی گفته است:"رقابت‌های جام حذفی با حضور ملی‌پوشان تیم‌ها برگزار خواهد شد و ما قصد داریم دو هفته اول جام حذفی را در تعطیلات نیم فصل و دیدارهای باقی مانده را در فواصل ایجاد شده میان رقابت‌های لیگ برتر برگزار کنیم."

بازی‌های مهم مرحله اول جام حذفی ایران
تراکتورسازی تبریز - آلومینیوم هرمزگان
سپاهان – فولاد خوزستان
ذوب‌آهن اصفهان - ملی حفاری اهواز
راه‌آهن تهران - شاهین بوشهر
داماش ایرانیان – داماش گیلان

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.