حسرت تیم فوتبال جوانان ایران برای صعود به جام جهانی

به روز شده:  18:02 گرينويچ - 11 نوامبر 2012 - 21 آبان 1391
تیم ملی جوانان ایران

تیم ملی جوانان ایران، در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات جوانان آسیا چهار بر یک از کره‌جنوبی شکست خورد و نتوانست سهمیه حضور در جام جهانی جوانان جهان را کسب کند.

ایران که در مرحله گروهی مسابقات، با پیروزی مقابل ژاپن، امید زیادی برای شکست کره‌جنوبی داشت، به راحتی از این تیم شکست خورد.

در نیمه اول بازی ابتدا چانگ جین در دقیقه۲ کره‌جنوبی را یک بر صفر پیش انداخت ولی علیرضا جهانبخش در دقیقه ۲۹ بازی گل مساوی را به ثمر رساند.

در شروع نیمه دوم کره باز هم به گل رسید، سونگ جئون در دقیقه ۴۹ نتیجه را دو بر یک کرد. جوانان ایرانی پس از دریافت گل دوم حملات زیادی را روی دروازه کره‌جنوبی طراحی کردند ولی نتوانستند دروازه این تیم را باز کنند.

کره جنوبی در دقایق پایانی بازی و روی توپ‌های بلند و ضد حمله دو گل دیگر وارد دروازه ایران کردند تا بهترین تیم مرحله گروهی مسابقات قهرمانی جوانان آسیا با شکست سنگین چهار بر یک از دور مسابقات حذف شود.

تیم ملی جوانان ایران،در سال ۱۹۷۶ و به همراه کره‌جنوبی قهرمان این رقابت‌ها شده بود و در سال ۲۰۰۰ هم با کسب عنوان چهارمی جواز حضور در جام جهانی را کسب کرده بود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.