چپ دست ایرانی برای اولین بار در فینال بزرگ تور جهانی تنیس روی میز

به روز شده:  17:53 گرينويچ - دوشنبه 12 نوامبر 2012 - 22 آبان 1391
نوشاد عالمیان

نوشاد عالمیان در المپیک لندن هم برای اولین بار به مرحله یک شانزدهم نهایی این رقابت‌ها راه پیدا کرد.

نوشاد عالمیان، به عنوان سهمیه زیر ۲۱ سال به فینال بزرگ تور جهانی راه پیدا کرد.

او نخستین بازیکن ایرانی است که در تاریخ تنیس روی میز ایران به این مسابقات راه می باید.

حضور در تورهای های حرفه‌ای لهستان و آلمان، کسب مقام سومی امیدها در رقابت‌های لهستان و قهرمانی در رقابت‌های زیر بیست و یک سال در آلمان باعث شد، نوشاد عالمیان امتیاز لازم را برای حضور در فینال بزرگ تور حرفه‌ای جهانی به دست آورد.

این پینگ پونگ باز ایرانی دو مقام قهرمانی در تورهای جهانی کویت و آلمان و دو مقام سومی در کره جنوبی و لهستان در رده زیر بیست و یک سال در کارنامه خود دارد.

عالمیان در بازی‌های المپیک برای اولین بار تنیس روی میز ایران‌ را به مرحله یک شانزدهم نهایی المپیک رساند.

پینگ پونگ بازان حاضر در فینال بزرگ تور جهانی، پس از ۱۵ دور مسابقه در نقاط مختلف دنیا و با کسب امتیازهای لازم به فینال یک میلیون دلاری در هانگژوی چین راه پیدا کردند.

در فینال تور جهانی، ۱۵ بازیکن بزرگسال، ۷ بازیکن زیر ۲۱ سال و ۷ تیم برتر دو نفره که امتیازهای بیشتری را در مسابقات مختلف تورهای جهانی به دست آورده اند، شرکت خواهند کرد.

پینگ پونگ باز چپ دست ایرانی در بخش زیر ۲۱ سال توانست در مجموع تورها جهانی در رده دوم قرار گیرد و جواز حضور در فینال سال ۲۰۱۲ را به دست آورد.

فینال تورهای جهانی روزهای ۱۶ تا ۱۹ آذر در شهر هانگژو چین برگزار می‌شود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.