مسی رکورد گلزنی پله در یک سال را شکست

به روز شده:  20:21 گرينويچ - دوشنبه 12 نوامبر 2012 - 22 آبان 1391
لیونل مسی

مسی با زدن۷۶ گل در یک سال رکورد ۵۴ ساله پله را شکست.

لیونل مسی مهاجم بارسلونا با زدن دو گل در بازی مقابل مایورکا، تعداد گل‌هایش در یک سال گذشته را به ۷۶ رساند و رکورد ۵۴ ساله پله را شکست.

مهاجم آرژانتینی بارسلونا، تنها ۹ گل با گرد مولر رکورد دار گلزنی در یک سال فاصله دارد.

بارسلونا در بازی یکشنبه شب چهار بر دو توانست ماریورکا شکست دهد و جایگاهش در صدر جدول لالیگا را مستحکم کرد.

پله ۷۵ گل برای تیم ملی برزیل و سانتوس در سال ۱۹۵۸ به ثمر رساند و گرد مولر ۸۵ گل در سال ۱۹۷۲ برای بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان غربی.

ویتو ویلانوا سرمربی بارسلونا، درباره رکورد شکنی مسی گفته است: "رکورد مسی خارق العاده است، بازیکنان خیلی کمی در هفت یا هشت فصل اینقدر گل می زنند اما او تنها در یک سال ۷۶ گل به ثمر رسانده و بیشتر این گل‌ها هم گل‌های زیبایی هستند."

ژاوی هرناندز با ضربه آزادی زیبا ابتدا دروازه مایورکا را در دقیقه ۲۸ بازی باز کرد، پس از این گل، مسی در دقیقه ۴۴ با دریبل مدافع مایورکا توپ را به آرامی به سمت دروازه این توپ شوت کرد که توپ از کنار دستان دروازبان مایورکا لغزید و به درون دروازه رفت.

کریستین تویو پیش از پایان نیمه اول با ضربه‌ای زیبا از گوشه محوطه جریمه نتیجه را سه بر صفر به سود بارسلونا کرد. دو اشتباه در نیمه دوم از مدافعان بارسلونا، باعث شد مایکل پریرا و کاسادیاس (پنالتی) در دقایق ۵۵ و ۵۷ فاصله دو تیم را به یک گل رساند.

مسی در دقیقه ۷۰ روی پاس آلکسی سانچز با شوتی زیبا توپ را وارد دروازه مایورکا کرد. او با این گل تعداد گل‌های زده اش در این فصل را در کل رقابت‌ها به ۲۰ رساند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.