آنچه گذشت
لحظه به لحظه با مسابقه ایران و ازبکستان

به روز شده:  18:51 گرينويچ - چهارشنبه 14 نوامبر 2012 - 24 آبان 1391
برای آگاه شدن از تازه ترین تحولات، این صفحه را ریفرش کنید یا جاوا اسکریپت را فعال کنید
 1. با سلام، امروز با گزارس لحظه با لحظه بازی حساس ایران و ازبکستان در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی برزیل با شما هستیم.

 2. تر کیب تیم ملی ایران برای بازی امشب مقابل ازبکستان اعلام شد:سید مهدی رحمتی، پژمان منتظری، سید جلال حسینی، خسرو حیدری، مهرداد پولادی، جواد نکونام، آندو تیموریان، محمد نوری، اشکان دژاگه، محمدرضا خلعتبری و رضا قوچان‌نژاد

 3. تمرین تیم ملی

  آخرین تمرین تیم ملی ایران، پیش از بازی با ازبکستان

 4. محمد تقوی در گزارشی وضعیت تیم ملی ایران را پیش از بازی با ازبکستان آنالیز و بررسی کرده است.

 5.  ظرفیت ورزشگاه آزادی 45 دقیقه مانده به بازی به علت بارش باران و تگرگ هنوز تکمیل نشده است.

   

 6. ظاهرا بارش باران و ترافیک باعث شده، اتوبوس تیم ملی در ترافیک گیر کند. بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا اتوبوس تیم ملی ایران گرفتار ترافیک شده ولی ماموران راهنمایی و رانندگی تلاش می کنند تا د راه برای اتوبوس تیم ملی باز کنند.

 7. پوریا ژافره- بی‌بی‌سی فارسی: هر چقدر راجع به حساسیت این مسابقه صحبت کنیم کم گفتیم. وضعیت تیمها در جدول طوری است که اگر بازی برنده داشته باشد، آن تیم به جام جهانی‌ بسیار نزدیک خواهد شد.

 8. بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، ناظر بازی ایران و ازبکستان با وجود شرایط نامساعد جوی از برگزاری بازی خبر داده است، با وجود بارش باران و تگرگ صحبت‌هایی مبنی بر تعویق 24 ساعته این بازی مطرح شده بود.

 9. مسابقات مقدماتی جام جهانی برزیل در گروه دوم آسیا پیگیری شد و ژاپن با پیروزی مقابل عمان در ورزشگاه سلطان قابوس عمان، با 13 امتیاز در آستانه صعود به جام جهانی قرار گرفت.

 10.  خبرگزاری ایسنا از ورزشگاه آزادی گزارش کرده که رگبار و بارش باران باعث شده تماشاگرانی که در طبقه دوم این ورزشگاه نشسته بودند به قسمت مسقف ورزشگاه بروند.

 11. اشکان دژاگه در حال حاضر آماده‌ترین بازیکن ایران است. او شنبه این هفته در بالاترین سطح تقریبا نود دقیقه برای فولام جلوی آرسنال بازی کرد. اگر به اندازه کافی‌ انرژی برایش باقی‌ مانده باشد، حضور او در  این بازی امروز تعیین کنند خواهد بود.

 12. بازیکنان تیم ملی ایران در حال حاضر در داخل زمین مشغول گرم کردن خود هستند.

 13. بر اساس قرعه کشی انجام شده، تیم ملی ایران مانند بازی با کره‌جنوبی قرمز خواهد پوشید و تیم ملی ازبکستان با لباس‌های آبی بازی خواهد کرد.

 14. طبق گزارش خبرگزاری‌های ایران، تماشاگران بسیاری پشت درهای استادیوم آزادی منتظر ورود به ورزشگاه هستند، خبرگزاری ایسنا گزارش داده بازرسی مسقر در ورزشگاه آزادی اجازه بردن چتر را به داخل ورزشگاه نمی‌دهد و همین موضوع باعث دلخوری برخی از آنها شده است.

 15. گفته می شود تا این لحظه بیش از 30 هزار نفر برای تماشای دیدار ایران و ازبکستان به ورزشگاه آزادی رفته‌اند. 

   

 16. بعید به نظر می‌رسد امروز خواسته کارلوس کی‌ روش در مورد حضور صد هزار نفر هوادار برای تیم ملی‌ میسر شود. باران و تگرگ شدید بعضی‌ها را در خانه نگاه داشته. اگر ایران ببرد آنها تاسف میخورند که چرا زحمت تحمل باران و هوای سرد را به خود ندادند.

 17. پوریا ژافره: با توجه به گلی‌ که امروز ژاپن از عمان دریافت کرد بهترین خط دفاع آسیا تا این لحظه متعلق به ایران است. بر خلاف دوره‌های پیشین انتخابی جام جهانی‌ که مهاجمان تعیین کننده بودند این بار نظم دفاعی‌ می تواند موجب صعود ایران به بزرگترین تورنمنت فوتبال جهان شود.

 18. بازی کمتر از ده دقیقه دیگر آغاز می‌شود، مسابقه‌ای که یکی از حساس ترین بازی‌های ایران در مقدماتی جام‌جهانی برزیل است.

 19. بازیکنان دو تیم برای ورود به زمین آماده می شوند،  بازیکنان تیم ملی ایران پیش از ازبکستان در راهروی منتهی به زمین ورزشگاه آزادی حضور پیدا کردند.

 20. دو تیم برای انجام مراسم پیش از بازی، در وسط زمین ایستاده‌اند بازی تا دقایقی دیگر آغاز می شود

 21. بازی ایران و ازبکستان از همین لحظه آغاز شد

 22. بارندگی در ورزشگاه آزادی بر روی کیفیت بازی تاثیر گذاشته در همین چند دقیقه چند بازیکن تیم ملی ایران روی چمن خیس لیز خوردند.

 23. ضربه آزاد برای تیم ملی ازبکستان که جبارف از جناح راست روی دروازه ایران که برای بار دوم تکرار می شود و مدافعان ایران توپ را دفع می کنند.

 24. اولین خطر روی دروازه ازبکستان، سانتر اشکان دژاگه و ضربه سر قوچان نژاد که داور حرکت قوچان نژاد را آفساید تشخیص داد.

 25. ایران در حالی که بیش از ده دقیقه از بازی گذشته بازی بهتری نسبت به ازبکستان به نمایش گذاشته است.

 26. گل برای ایران که داور به خاطر مزاحمت برای دروزبان گل را مردود اعلام کرد.

 27. اشکان دژاگه در این دقایق در سمت راست عالی بازی کرده است، حرکت دژاگه و پاس رو به عقب او، محمد نوری را در موقعیتی عالی صاحب توپ کرد و او هم با ضربه‌ای عالی توپ را وارد دروازه کرد، ولی داور گل را مردود اعلام کرد.

 28. اولین کرنر بازی برای تیم ملی ازبکستان، محمد نوری توپ را به بیرون می زند. دومین و در پی آن سومین کرنر برای ازبکستان که نتیجه‌ای برای این تیم ندارد.

   

 29. بیست دقیقه از نیمه اول گذشته و در این مدت ایران بهتر از ازبکستان بازی کرده است، ایران با در اختیار گرفتن میانه زمین توانسته بازی را در اختیار بگیرند.

 30. درگیری شدید در کنار زمین که در انتها داور به اشکان دژاگه و حیدرف کارت زرد نشان می دهد.

 31. قوچان نژاد فشار خوبی‌ روی دفاع حریف وارد می‌کند ولی‌ اگر می‌خواهد نقش مهاجم نوک ایران را برای سالها داشته باشد باید در زدن ضربه‌های آخر دقت کند.

 32. پوریا ژافره: بعد از گذشت بیست دقیقه از بازی، نتیجه می‌توانست به سادگی‌ دو- هیچ به نفع ایران باشد. دژاگه طراح اصلی‌ حمله‌ها ‌ست. ارتباط او و قوچان نژاد برای هر تیمی در قارهٔ آسیا دردسر درست خواهد کرد.

 33. کارلوس کی‌روش که در بازی گذشته، از زمین اخراج شده بود، امروز حق نشستن روی نیمکت را ندارد و از طریق دستیارانش با بازیکنان ارتباط برقرار می کند.

 34. یک حمله خطرناک روی دروازه ایران که رحمتی به راحتی توپ را در اختیار می گیرد.

 35. اولین کرنر برای تیم ملی ایران، که ارسال اشکان دژاگه را دفاع ازبکستان بر می گرداند، دفاع بلند قد ازبکستان بیشتر توپ های بلند را دفع کرده است.

 36. چند بازیکن ذخیره تیم ملی ایران، در حال گرم کردن خود برای ورود به زمین هستند، کریم انصاری فر در بین آنها دیده می شود.او شاید یکی از گزینه‌های ورود به بازی در نیمه دوم باشد.

 37. در این دقایق بازی بیشتر در میانه زمین دنبال می شود، و هر دو تیم سعی می کنند بازی در کنترل خود درآورند.

 38. یک فرصت عالی برای قوچان نژاد، ضربه زمینی او را دروازبان اربکستان در شرایط عجیب به کرنر فرستاد.

 39. بازی در نیمه اول با نتیجه بدون گل پایان یافت، ایران در این نیمه می توانست تیم برتر میدان باشد ولی داور گل محمد نوری را مردود اعلام کرد.

   

 40. پوریا ژافره: ایران در این نیمه عالی‌ بازی کرد. مدتها بود که چنین نمایش خوبی‌ از ایران را ندیده بودیم. در دفاع منظم و در حمله با برنامه، اینجاست که تفاوت کار کارلوس کی‌روش و مربیان دیگر مشخص می‌شود. صرف نظر از نتیجه چنین نمایشی راضی‌ کننده است. البته اگر در نیمه دوم با همین ضرب آهنگ ادامه پیدا کند.

 41. نیمه دوم از دقایقی پیش آغاز شد، در شروع نیمه دوم، کریم انصاری فر به جای محمد رضا خلعتبری وارد زمین شده است.

 42. کریم انصاری فر چند دقیقه پس از حضور در زمین اولین خطر را روی دروازه ازبکستان ایجاد کرد، ضربه بغل پای او از پشت محموطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه ازبکستان به بیرون رفت.

 43. خطای محمد نوری روی بازیکن ازبکستان،  داور کارت زرد را به او کارت زرد نشان می دهد.

 44. سربل جبارف با خطا روی جواد نکونام دیگر کارت زرد این بازی را دریافت کرد.

 45. خطای شدید شورخماتوف روی کریم انصاری فر در جناح چپ ازبکستان، داور به شورخماتوف کارت زرد نشان می دهد.

 46. ارسال کوتاه اشکان دژاگه روی دروازه را مدافعان ازبکستان به راحتی دفع می کنند.

 47. فشار ایران روی دروازه ازبکستان، مدافعان ازبکستان توپ را به کرنر می فرستند.

 48. کرنر کوتاه دژاگه، نتیجه برای ایران ندارد و بازیکنان ازبکستان توپ را در اختیار می گیرند.

 49. توپ در این دقایق در اختیار تیم ملی ایران است، بازیکنان ایران سعی می کنند از جناحین توپ را برای کریم انصاری فرد ارسال کنند.

 50.  تعویض برای ایران، پژمان نوری به محمد نوری وارد زمین شد.

 51.  تعویض برای ازبکستان، چند دقیقه پیش هم زوتیف به جای گادیف به زمین آمد.

 52. خبر فوری

  گل برای ازبکستان

  گل برای ازبکستان روی ارسال، جبارف که باقیف توپ را وارد داروازه ایران کرد.

 53. 20 دقیقه مانده به پایان بازی نتیجه یک بر هیچ به سود ازبکستان است.

 54. کرنر برای ازبکستان، که توپ با خوش شانسی توی دروازه نمی رود. کرنر برای ازبکستان تکرار می شود.

 55. خطای بر روی پژمان نوری، ایران را در پشت محوطه را صاحب یک ضربه کاشته می کند، ولی ارسال دژاگه ثمری برای ایران ندارد.

 56. ارسال ازبک‌ها عالی‌ بود کار زیادی از دفاع یا دروازه بان در چنین صحنه‌های بر نمی‌آید. این گًل روحیه تیم را بسیار پایین آورده، ولی‌ هنوز فرصت برای جبران هست.

 57.  آخرین تعویض تیم ملی ایران، علیرضا عباسفرد به جای آندو تیموریان وارد زمین شد.

 58. تیم ملی ایران، با حملات همه جانبه سعی دارند گل خورده را جبران کنند ولی ضد حمله‌های ازبکستان   رد این لحظات می تواند بسیار خطرناک باشد.

 59. تعویض برای ازبکستان. باقیف، زننده تک گل مسابقه از زمین بیرون رفت

 60.  ایران در این لحظات روی دروازه ازبکستان حمله می کند، دو کرنر پیاپی نتیجه برای ایران ندارد.

 61. دقیقه 85، ایران برای زدن گل مساوی تنها پنج دقیقه فرصت دارد.

 62. حرکت قوچان نژاد در گوشه محوطه جریمه و پاس رو به بیرون او را کریم انصاری فرد به بیرون می زند.

 63. نود دقیقه قانونی بازی تمام شده است، داور چهارم چهار دقیقه وقت اضافه اعلام می کند، ایران چهار دقیقه وقت دارد تا نتیجه را مساوی کند.

 64. گل برای ایران که داور بار دیگر آن را آفساید تشخیص داد.

 65. یک فرصت عالی دیگر برای ایران، که در حالی که دروازه ازبکستان خالی بود، توپ به بیرون رفت.

 66. ایران آخرین کرنر‌اش را روی دروازه ازبکستان ارسال می کند، که این کرنر هم ثمری برای تیم ملی ایران ندارد.

 67. پایان بازی با سوت داور، ایران در بازی که شایسته پیروزی بود اما بازی را به ازبکستان واگذار کرد. پایان بازی با نتیجه یک بر صفر به سود ازبکستان.

 68. پوریا ژافره: سه‌ امتیاز به حریف مستقیم که می‌تواند مهلک باشد. مانند خیلی‌ دیگر از بازی‌های این گروه نتیجه مسابقه در یک لحظه تعیین شد. به صورت بالقوه هنوز نٔه امتیاز برای ایران باقی‌ مانده ولی‌ با دو بازی خارج از خانه برابر قطر و کره جنوبی کار برای ایران بسیار سخت شد.

 69. با این پیروزی ازبکستان به صدر گروه می‌رسد. سه تیم ایران، کره جنوبی و قطر در امتیاز هفت هستند. احتمالا تا روز آخر بازی‌های انتخابی سرنوشت این گروه مشخص نخواهد شد.

 70. به گزارش خبرگزاری ایسنا، برخی از تماشاگران پس از باخت تیم ملی ایران مقابل ازبکستان علیه رئیس فدراسیون فوتبال و ملی پوشان شعار دادند.

 71. آنتونی سیموئز، دستیار کارلوس کی‌روش پس از باخت ایران مقابل ازبکستان در کنفراس پس از بازی گفته است: این دیدار نشان داد که فوتبال تا چه حد می‌تواند بی‌رحم باشد. ما امشب مقابل تیم خوبی بازی کردیم اما امشب برای ما شب خوبی نبود. در این بازی جرقه‌ای که لازم بود اتفاق بیفتد رخ نداد و ما بعد از 10 دقیقه اول بازی حمایت‌هایی که باید صورت می‌گرفت را مشاهده نکردیم. فکر می‌کنم انگیزه و اشتیاق لازم همراه تیم نبود.

 72. در همین جا، گزارش لحظه به لحظه ایران و ازبکستان به پایان می رسد، در آینده با دیگر بازی‌های مهم فوتبال با شما خواهیم بود.

نکات مهم بازی ایران و ازبکستان

به روز شده: 14 نوامبر 2012
 • ایران و ازبکستان تا به حال ۴ بار مقابل هم قرار گرفته‌اند، که ایران سه بار برده و یک بازی هم مساوی شده است.
 • بازی اول ایران و ازبکستان پر گل‌ترین مسابقه این دو تیم بوده است، ایران در این بازی ۴ بر صفر حریف‌اش را شکست داد.
 • علی دایی با سه گل زده بهترین گلزن ایران در تاریخ مسابقات دو تیم است.
 • تیم ملی ایران پیش از بازی با ازبکستان، با هفت امتیاز در رده دوم گروه A و پس از کره جنوبی قرار گرفته است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.