دعوای منچستری در صدر جدول:سیتی به جای یونایتد

به روز شده:  20:30 گرينويچ - شنبه 17 نوامبر 2012 - 27 آبان 1391

ضربه سر پیلکینگتون سومین شکست منچستر یونایتد در این فصل را رقم زد

بعد از یک هفته استراحت به خاطر مسابقه های ملی از امروز شنبه ۱۷ نوامبر (۲۷ آبان) لیگ برتر انگلستان از سر گرفته شد. هفته ای که برای منچسترسیتی بسیار شیرین بود چرا که توانست جای منچستریونایتد را در صدر جدول بگیرد. چلسی هم برای دومین بار در این فصل شکست خورد تا در کورس قهرمانی عقب بیافتد.

صدرنشین پایین کشیده شد

در بازی دیرهنگام این هفته نوریچ سیتی پذیرای منچستریونایتد بود. شاگردان الکس فرگوسن بارها در هفته های اخیر مقابل حریفانی اروپایی یا انگلیسی عقب افتاده بودند اما در اکثر مواقع موفق شده بودند از این بازیها امتیاز بگیرند. وقتی پیلکینگتون در دقیقه شصت مسابقه با یک ضربه سر چرخشی نوریچ سیتی را جلو انداخت همه بر این تصور بودند که منچستریونایتد در ادامه موفق می شود گل بزند.

اما این اتفاق هرگز نیافتاد و منچستریونایتد برای سومین بار در این فصل شکست را متحمل شد. منچستریونایتد با این باخت با ۲۷ امتیاز در جایگاه دوم جدول قرار می گیرد. شیاطین سرخ بعد از دوازده هفته هیچ بار مساوی نکرده اند.

آرسنال ۵ - تاتنهام ۲ : تاریخ تکرار شد

تئو والکات آخرین ضربه را بر بدن رقیب همسایه وارد کرد

یکی از حساسترین بازیهای این هفته را دو تیم شمال لندنی آرسنال و تاتنهام برگزار می کردند. بین این دو باشگاه که در دو انتهای خیابان طولانی "هفت خواهران" (سون سیسترز) قرار دارند رقابتی دیرینه در جریان است. سال گذشته آرسنال در همین مقطع از فصل درحالیکه نتایج خوبی نگرفته بود با شکست دادن تاتنهام توانست روند رو به رشدی داشته باشد و در نهایت آخرین مجوز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را با چهارم شدن در جدول گرفت.

جالب اینکه نتیجه ۵-۲ سال پیش امروز در ورزشگاه امارات تکرار شد و آرسنال باز موفق شد از تاتنهام سه امتیاز بگیرد. هرچند این تاتنهام بود که بازی را بهتر شروع کرد و توسط امانوئل آده بایور بازیکن سابق آرسنال در دقیقه دهم به گل رسید ولی همین بازیکن دقایقی بعد با یک تکل خشن از بازی اخراج شد و از اینجا بود که آرسنالی ها از برتری نفری استفاده کردند و چهار گل زدند. مرته ساکر (۲۴)، پودولسکی (۴۲)، ژیرو (۴۵) و کازورلا زننده این گلها بودند.

در اواسط نیمه دوم گرت بیل یک گل را برای تاتنهام جبران کرد ولی در آخرین لحظات مسابقه تئو ولکات گل زد تا آرسنال برنده قاطع این بازی باشد و در جایگاه ششم جدول قرار بگیرد. آندره ویلاش بواش سرمربی پرتغالی تاتنهام بعد از بازی در مورد اخراج مهاجم تیمش اعتراضی نداشت و با وجود این شکست سنگین از نمایش بازیکنانش راضی بود.

بازگشت قهرمان به شیوه آرژانتینی

اما منچسترسیتی که نه در این فصل و نه فصل گذشته در ورزشگاه خانگی اش اتحاد باخت نداشته این بار استون ویلا را قربانی کرد. بسیاری از کارشناسان بارها در طول این فصل اعلام کرده اند که منچسترسیتی مثل سال گذشته جذاب بازی نمی کند اما نتیجه امروز حکایت دیگری داشت.

آبی های منچستر تا دقیقه ۴۲ صبر کردند تا داوید سیلوا هافبک اسپانیایی آنها را جلو بیاندازد. زوج آرژانتینی کارلوس توز و سرجیو آگوئه رو در نیمه دوم هر کدام دو گل زدند تا در نهایت منچسترسیتی هم بهترین پیروزی این فصل خود را ثبت کند و هم استون ویلا را به جمع تیمهای منطقه سقوط بفرستد. این سه امتیاز بعد از مدتها منچسترسیتی را به جای منچستریونایتد در صدر جدول قرار داد.

هیوز در آستانه اخراج شدن

مارک هیوز بعد از دوازده هفته بدون برد در آستانه اخراج شدن

در غرب لندن و در ورزشگاه خانگی کوئینز پارک رنجرز هم یک بازی مهم برگزار شد. ساوتهمپتون مهمان کوئینز پارک رنجرز بود که در نهایت موفق شد بر خلاف انتظارها با پیروزی ۱-۳ به جنوب انگلستان برگردد و این سه امتیاز را به حساب خود بریزد. با این شکست دوازده هفته است که کوئینز پارک رنجرز موفق نشده بردی را به نام خود ثبت کند.

با توجه به خرجهای کلان صاحبان این باشگاه موقعیت مارک هیوز سرمربی کوئینز پارک رنجرز بسیار متزلزل شده و احتمال این می رود که او اولین مربی اخراجی این فصل لیگ برتر انگلستان باشد.

شکست قهرمان اروپا

چلسی هم روز خوبی را تجربه نکرد و در شمال بیرمنگام به وست برام ۲-۱ باخت. چلسی سه شنبه این هفته در یک بازی مهم در لیگ قهرمانان اروپا باید به تورین برود و با یوونتوس این شهر بازی کند. به همین دلیل روبرتو دی ماتئو سرمربی ایتالیایی چلسی ترجیح داده بود تا در بازی امروز از چند بازیکن کلیدی در آغاز مسابقه استفاده نکند.

تصمیمی که در نهایت برایش گران تمام شد. وست برام که این روزها زیر نظر مربی سابق چلسی استیو کلارک خوب کار می کند با این پیروزی مهم تا رده چهارم جدول بالا رفت. از سوی دیگر فاصله چلسی با دو تیم منچستری صدر جدول بیشتر شد. در بازیهای دیگر ردینگ دست به کار بزرگی زد و اولین پیروزی این فصل را با نتیجه ۲-۱ جلوی تیم آماده اورتون رقم زد. لیورپول با درخشش لویز سوارز مهاجم اروگوئه ای ۳-۰ ویگان اتلتیک را شکست داد. نیوکاسل هم میزبان تیم ولزی سوانزی بود که در نهایت با شکست ۱-۲ امتیازهای این مسابقه را به مهمانش هدیه داد

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.