علی کریمی و محسن بنگر در میان نامزدهای بهترین بازیکن سال آسیا

به روز شده:  19:20 گرينويچ - 18 نوامبر 2012 - 28 آبان 1391
علی کریمی

علی کریمی، در سال 2004 بعنوان بهترین بازیکن سال آسیا انتخاب شده بود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا، اسامی نامزدهای بهترین بازیکن این قاره را اعلام کرد که در این فهرست علی کریمی و محسن بنگر دو بازیکن باشگاه پرسپولیس هم حضور دارند.

علی کریمی، بهترین بازیکن کنفدراسیون آسیا در سال ۲۰۰۴، لی کئون هو از کره جنوبی که در قهرمانی امسال اولسان هیوندای در لیگ قهرمانان آسیا نقش عمده‌ای داشت، لوکاس نیل مدافع تیم ملی استرالیا و ژنگ ژی مدافع تیم گوانگ‌‌ژو اورگراند و محسن بنگر مدافع پرسپولیس نامزد دریافت جایزه بهترین بازیکن سال آسیا هستند.

علی‌کریمی که هفته گذشته پس از دو ماه به تمرینات پرسپولیس بازگشت در هیچ کدام از بازی‌های این تیم در این مدت حضور نداشت.

شاهین رحمانی، مسئول رسانه‌ای حوزه مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در گفت و گو با بی‌بی‌سی فارسی درباره نحوه انتخاب این بازیکنان گفت: "ملاک انتخاب کنفدراسیون فوتبال آسیا برای این جوایز، بازی‌های مورد تایید این کنفدارسیون است، علی کریمی و محسن بنگر هم به خاطر بازی‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا و بازی‌های ملی داشتند در میان این نامزدها حضور دارند."

محسن بنگر

محسن بنگر مدافع فصل پیش سپاهان، یکی از نامزدهای بهترین بازیکن سال آسیا در سال 2012 است.

علی کریمی و محسن بنگر هر دو در بازی‌های پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، عملکرد مناسبی داشتند.

امسال دو بخش تازه به جوایز بهترین‌های فوتبال سال آسیا اضافه شده است؛ بهترین بازیکن آسیایی در لیگ‌های اروپایی و بهترین بازیکن خارجی در لیگ‌های آسیایی.

در بخش بهترین بازیکن آسیایی در لیگ‌ها اروپایی، مارک شواتزر دروازبان استرالیایی فولام که در بازی هفته گذشته مقابل آرسنال با گرفتن پنالتی مایکل آرتتا یک امتیاز حساس را برای این تیم کسب کرد به همراه، شینجی کاگاوا هافبک منچستر یونایتد و یوتو ناگاتومو مدافع اینتر میلان، دو بازیکن ژاپنی نامزدهای دریافت این جایزه هستند.

در دیگر بخش جدید جوایز سال فوتبال آسیا، بهترین بازیکن خارجی که در لیگ‌های آسیایی بازی می کنند، نیز انتخاب خواهد شد.

مراسم اهدای جوایز بهترین‌های فوتبال آسیا، ۲۹ نوامبر (۹ آذر) در کوالالامپور مالزی برگزار خواهد شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.