برزیل برای پنجمین بار قهرمان جام جهانی فوتسال شد

به روز شده:  20:06 گرينويچ - 18 نوامبر 2012 - 28 آبان 1391
 قهرمانی تیم ملی فوتسال برزیل

تیم ملی فوتسال برزیل برای پنجمین بار قهرمان جهان شد.

تیم ملی فوتسال برزیل، با پیروزی سه بر دو مقابل اسپانیا در فینال جام جهانی فوتسال در تایلند، برای پنجمین بار قهرمان جهان شد.

نیمه اول این فینال حساس بدون گل مساوی به پایان رسید. در نیمه دوم برزیلی ها با گل 'نتو' یک بر صفر از اسپانیا جلو افتاند ولی در ادامه دو گل 'توراس' و 'آی کاردو' اسپانیا را دو بر یک پیش انداخت.

برزیل برای جبران نتیجه، شیوه بازی‌اش را به سیستم پنج نفره تغییر داد و بلافاصله پس از تغییر سیستم با شوت بی‌نظیر 'فالکائو' بازی را ۲-۲ مساوی کرد.

اسپانیا کمتر از چهار دقیقه مانده به پایان بازی فرصت‌های گلزنی خوبی داشت که واکنش‌های خوب دروازبان برزیل، جلوی وارد شدن توپ به دروازه این تیم را گرفت.

فینال جام جهانی فوتسال تایلند به دقایق اضافه کشیده شد. در وقت اضافه اول با اینکه اسپانیا بر بازی مسلط بود، با همان نتیجه ۲-۲ به پایان رسید.

بیست ثانیه مانده به وقت اضافه دوم بازی نتو با حرکتی زیبا و ضربه‌ای فنی گل سوم برزیل را به ثمر رساند تا برزیل در فینالی پر هیجان و دراماتیک اسپانیا را شکست دهد.

پیش از این بازی، در دیدار رده بندی ایتالیا سه بر هیچ مقابل کلمبیا به پیروزی رسید و در جایگاه سوم جام جهانی فوتسال ایستاد. کلمبیا در مرحله یک هشتم نهایی تیم ملی ایران را دو بر یک شکست داده بود.

در دوره قبلی جام جهانی فوتسال در برزیل در سال ۲۰۰۸، تیم میزبان با پیروزی مقابل اسپانیا قهرمان جهان شده بود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.