استقلال، سپاهان را در اصفهان شکست داد

به روز شده:  19:24 گرينويچ - 18 نوامبر 2012 - 28 آبان 1391
استقلال سپاهان

جواد نکونام در این بازی با کارت مستقم داور از بازی اخراج شد.

لیگ برتر ایران که به خاطر بازی ایران و ازبکستان شانزده روز تعطیل شده بود، از دیروز دوباره آغاز شد. استقلال با پیروزی مقابل سپاهان در اصفهان همچنان در صدر جدول باقی ماند و تراکتور سازی با شکست مقابل فولاد فاصله اش با صدر جدول بیشتر شد.

در مهمترین بازی‌های دیروز، مس کرمان یک بر صفر فجر سپاسی را شکست داد. پیکان که پیش از تعطیلات شش بر صفر به پرسپولیس باخته بود، یک بر هیچ مقابل تیم رده دوم جدول یعنی ملوان به پیروزی رسید و بازی دو تیم انتهای جدول یعنی آلومینیوم هرمزگان و گهر درود با برد یک بر هیچ، آلومینیوم به پایان رسید.

استقلال ۱- سپاهان هیچ

استقلال تهران، در بازیی حساس در فولاد شهر اصفهان با سپاهان بازی کرد. آبی پوشان در نیمه اول فرصت‌های چندانی برای گلزنی نداشتند ولی توانستند در یکی از معدود موقعیت‌ها به گل برسند.خسرو حیدری بازیکن سابق سپاهان در دقیقه ۱۵ با ضربه‌ای آرام و دقیق تنها گل این را به ثمر رساند.

در نیمه دوم هر دو تیم استقلال و سپاهان موقعیت‌های مناسبی برای گلزنی داشتند که نتیجه برای آنها نداشت. سپاهان برای جبران گل خورده، در دقایق پایانی حمله‌های مختلفی روی دروازه استقلال انجام داد ولی مهدی رحمتی، دروازبان استقلال با واکنش‌های به موقع مانع از گلزنی مهاجمان سپاهان شد.

جواد نکونام در دقیقه ۸۹ بازی به خاطر ضربه‌ای که به بازیکن سپاهان وارد کرد از زمین اخراج شد. در دقایق اضافه بازی سپاهان از روی ضربه کرنر به گل رسید که داور به دلیل خطای بازیکن سپاهان روی مهدی رحمتی گل را مردود اعلام کرد.

استقلال پس از ۱۳ سال در اصفهان سپاهان را شکست داد و همچنان با ۲۸ امتیاز و یک بازی کمتر در صدر لیگ برتر ایران قرار دارد.

فولاد خوزستان ۳ - تراکتورسازی تبریز ۲

تراکتور سازی و فولاد خوزستان

تراکتور سازی برای صعود به بالای جدول به پیروزی مقابل فولاد خوزستان احتیاج داشت ولی فولاد هم در هفته‌های گذشته بازی‌های خوبی انجام داده بود. فولاد در نیمه اول با گل‌های سیا پریرا در دقیقه ۶ و ایوب والی در دقیقه ۸ دو بر هیچ به رختکن رفت.

در دقیقه ۴۲ قاسم دهنوی با سر ضربه را به ارشاد یوسفی دروازبان فولاد خوزستان وارد کرد که داور تنها به او کارت زرد داد. او پس از بازی در مورد این ضربه گفت: در جریان بازی دیدم او وقت کشی می‌کند و من هم از عمد روی پایش رفتم که متاسفانه پایش را عقب کشید و مصدوم نشد! "

در نیمه دوم باز هم فولاد گلزنی کرد، ایوب کلانتری در دقیقه ۷۸ گل سوم فولاد را به ثمر رساند. تراکتور سازی یک دقیقه بعد با گل فرزاد حاتمی نتیجه را ۳ بر یک کرد. گل احسان حاج صفی در دقیقه ۸۸ نتیجه را سه بر دو کرد ولی زمان برای زدن گل تساوی تراکتور سازی کافی نبود و این تیم برای سومین بار در این فصل شکست خورد.

تراکتور سازی پس از این بازی با ۲۴ امتیاز در رده سوم جدول باقی ماند و فولاد با سه امتیاز این بازی به رتبه هفتم جدول لیگ صعود کرد.

سایر نتایج لیگ برتر ایران

مس کرمان ۰-۱ فجر سپاسی
پیکان تهران ۰-۱ ملوان بندر انزلی
راه آهن ۱-۲ نفت آبادان
آلومینیوم هرمزگان ۰-۱ گهر دورود
داماش گیلان ۰-۲ نفت تهران
سایپا ۰-۲ صبای قم
سپاهان ۱-۰ استقلال
فولاد خوزستان ۲-۳ تراکتور سازی

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.