آژانس بین المللی مبارزه با دوپینگ: محرومیت ورزشکاران دوپینگی دو برابر خواهد شد

به روز شده:  20:24 گرينويچ - دوشنبه 19 نوامبر 2012 - 29 آبان 1391
لانس آرمسترانگ

چندی پیش آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ تمامی عنوان‌های قهرمانی لانس آرمسترانگ را به دلیل آنچه "پیچیده ترین دویپنگ تاریخ" اعلام شد، پس گرفت و او را تا آخر عمر از فعالیت‌های ورزشی محروم کرد

آژانس بین المللی مبارزه با دوپینگ قصد دارد دوران محرومیت ورزشکارانی که دوپینگ آنها محرز شده را از دو سال به چهار سال افزایش دهد.

بر اساس پیش نویس قانونی که به تصویب این آژانس رسیده، این افزایش دوران محرومیت از سال ۲۰۱۵ اجرایی خواهد شد.

در حال حاضر اگر دوپینگ ورزشکاران برای بار اول اثبات شود، آنها دوسال از فعالیت‌های ورزشی محروم خواهند شد و اگر برای بار دوم تست دوپینگ آنها مثبت باشد، تا آخر عمر از ورزش محروم خواهند شد.

جان فاهی، رئیس آژانس مبارزه با دوپینگ گفته است:" اراده‌ای قوی برای افزایش این محرومیت‌ها وجود دارد. در نسخه دوم پیش نویس قانون جدید مبارزه با دوپینگ، دوران محرومیت از ورزش برای افرادی که دوپینگ آنها اثبات شده، دو برابر شده است و دامنه فعالیت‌های سازمان‌های مبارزه با دوپینگ برای محرومیت دایمی برای ورزشکاران مجرم گسترش خواهد یافت."

آقای فاهی همچنین با اشاره به اینکه برای دومین سال پیاپی بودجه این آژانس ثابت (۲۸ میلیون دلار) خواهد بود گفت: "عدم افزایش بودجه آژانس، نشانه خوبی برای مبارزه با دوپینگ در ورزش نیست."

محرومیت چهار ساله از ورزش برای دوپینگ‌های جدی مثل استفاده از مواد استروئیدی، هورمون های رشد و داروهایی که باعث منفی شدن آزمایش دوپینگ می شوند و اعمال خواهد شد.

هنوز مشخص نیست کمیته بین المللی المپیک در صورت تایید این تصمیم چه تغییری در قانون فعلی اش خواهد داد. طبق قانون فعلی ورزشکاری که شش ماه به علت دوپینگ محروم شود، از شرکت در المپیک منع خواهد شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.