پرسپولیس با پیروزی مقابل ذوب آهن نه نفره، دهم شد

به روز شده:  10:51 گرينويچ - سه شنبه 20 نوامبر 2012 - 30 آبان 1391
پرسپولیس ذوب آهن

پرسپولیس با گل دقیقه نود و شش کریم انصاری فرد، ذوب آهن نه نفره را شکست داد.

پرسپولیس با گل ثانیه‌های پایانی کریم انصاری فرد، آخرین بازی هفته پانزدهم لیگ برتر ایران مقابل ذوب آهن را سه بر دو برد و با بیست امتیاز به رده دهم جدول لیگ برتر صعود کرد.

بازیکنان پرسپولیس، پیش از تعطیلی لیگ به خاطر بازی ایران و ازبکستان، توانسته بود شش بر صفر پیکان را شکست دهد. بازگشت علی کریمی در هفته گذشته به تمرینات پرسپولیس باعث شده بود، هواداران پرسپولیس انتظار پیروزی در بازی با ذوب آهن داشته باشند.

پرسپولیس با گذشت ۱۵ دقیقه از نیمه اول دو بر صفر از میهمانش عقب افتاد. پیام صادقیان با شوتی دقیق از پشت محوطه جریمه در دقیقه ۵ یک بر هیچ ذوب آهن را پیش انداخت و باز هم همین بازیکن از روی ضربه ایستگاهی توپی را روی دروازه پرسپولیس فرستاد که علیرضا نور محمدی مدافع پرسپولیس به اشتباه دروازه را باز کرد.

پاسکاری تک ضرب بازیکنان پرسپولیس در دقیقه ۲۴، می توانست هادی نوروزی را با دروازه بان ذوب آهن در موقعیت تک به تک قرار دهد که خطای سعید عبدالله پور مدافع ذوب آهن او را پشت محوطه جریمه سرنگون کرد. محسن ترکی به خاطر این خطا، او را با کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج کرد.

مسعود همامی دروازبان ذوب آهن تا دقیقه ۴۵ با چند واکنش عالی مانع از گلزنی بازیکنان پرسپولیس شد ولی در دقیقه ۴۶ تیم میزبان در پشت محوطه جریمه یک ضربه آزاد به دست آورد که شوت مهدی مهدوی کیا بعد از برخورد با دیوار دفاعی تغییر مسیر داد و درون دروازه ذوب آهن جای گرفت.

در نیمه دوم پرسپولیس، با یک بازیکن بیشتر، کاملا تهاجمی بود. در دقیقه ۵۲ بازی، پاس در عمق محمد نوری، هادی نوروزی را در موقعیتی تک به تک با همامی قرار داد و دروازه بان ذوب آهن هم با خطا روی مهاجم پرسپولیس او را در محوطه جریمه سرنگون کرد.

محسن ترکی داور بازی پس از این خطا، دروازبان ذوب آهن را از بازی اخراج کرد و یک پنالتی به نفع پرسپولیس گرفت اما لارکو بوژوویچ دروازبان ذخیره ذوب آهن پنالتی مهدی مهدوی کیا را دفع کرد تا نتیجه همچنان دو بر یک به نفع تیم اصفهانی باقی بماند.

تلاش‌های بازیکنان پرسپولیس در مقابل ذوب آهن نه نفره تا دقیقه ۷۵ نتیجه ای برای پرسپولیس نداشت، اما حرکت جواد کاظمیان در کناره محوطه جریمه و پاس رو به بیرون او در محوطه شش قدم ذوب آهن به محمد نوری رسید و او هم با ضربه آرام توپ را در درون دروازه جای داد.

حملات پرسپولیس و دفاع نه نفره ذوب آهن تا انتهای وقت‌ قانونی بازی ادامه پیدا کرد، جواد کاظمیان مهاجم پرسپولیس در دقیقه ۹۲ می توانست گل سوم را به ثمر برساند اما دروازبان ذوب آهن توپ را به کرنر فرستاد.

پرسپولیس بالاخره چند ثانیه مانده به پایان وقت های اضافه، گل سوم را به ثمر رساند. ارسال مهدی مهدوی کیا و ضربه سر محمد نوری به کریم انصاری فرد رسید و او هم با یک بغل پا گل سه امتیازی قرمزپوشان را وارد دروازه ذوب آهن کرد.

پرسپولیس با این پیروزی ۲۰ امتیازی شد و به رده دهم جدول لیگ صعود کرد و ذوب آهن هم با این باخت با همان شانزده امتیاز در جایگاه شانزدهم قرار گرفت.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.