دیوید بکهام لیگ فوتبال آمریکا را ترک می‌کند

به روز شده:  15:25 گرينويچ - سه شنبه 20 نوامبر 2012 - 30 آبان 1391
دیوید بکهام

دیوید بکهام در ماه آینده، پس از شش سال لیگ حرفه‌ای آمریکا را ترک خواهد کرد.

دیوید بکام کاپیتان سابق تیم ملی انگلستان، ماه آینده باشگاه آمریکایی لس آنجلس گالکسی را پس از شش سال ترک خواهد کرد.

به این ترتیب او در پایان فصل جاری لیگ حرفه‌ای آمریکا، اول دسامبر، با این لیگ خداحافظی کند.

دیوید بکهام ۳۷ ساله در بیانیه ای گفته است:" می خواهم پیش از پایان دوران فوتبالم، آخرین چالش را تجربه کنم".

در همین حال باشگاه ملبورن هارت استرالیا گفته با بکهام برای فقط "۱۰ بازی" در لیگ حرفه‌ای این کشور گفتگو کرده‌اند ولی نزدیکان بکهام می گویند که او "برنامه‌ای برای بازی در این لیگ ندارد"

اسکات مون، مدیر عامل باشگاه هارت در گفتگویی به بی‌بی‌سی گفت:"ما برای انتقال او جدی هستیم و تلاش طاقت فرسایی برای تکمیل کردن انتقال او به این باشگاه انجام دادیم و فکر می کنیم پیشنهاد ما در حد و اندازه‌های بازیکن بین المللی مثل دیوید هست".

او درباره مدت زمان بازی او برای این تیم استرالیایی گفته است:" ما با دیوید برای ۱۰ بازی صحبت کردیم. فوتبال در استرالیا بعد از فوتبال استرالیایی و لیگ راگبی در رتبه سوم قرار دارد. ما فکرمی کنیم با آمدن دیوید، فوتبال به رتبه اول خواهد رفت."

دیوید بکهام در ۱۴ سالگی به منچستر یونایتد پیوست و ۳۹۸ بار پیراهن این باشگاه را بر تن کرد. او با منچستر یونایتد شش بار قهرمان لیگ برتر و لیگ قهرمانان اروپا شد.

بکهام در سال ۲۰۰۳ در ازای۲۵ میلیون پوند(۳۵ میلیون یورو) به باشگاه متمول رئال مادرید پیوست. او در این باشگاه، یک هفته پیش از آنکه مادرید را به مقصد لس آنجلس ترک کند، قهرمان لالیگا شد.

هافبک سابق تیم ملی انگلستان اولین بازی ملی‌اش را مقابل مولداوی در سال ۱۹۹۶ انجام داد و از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۶ بازوبند کاپیتانی این تیم را بر بازو خود داشت. او با ۱۱۵ بازی ملی یکی از بازیکنان پرسابقه انگلیسی است.

بکهام تاکید کرده که ارتباط او با لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکا در صورت پیوستن به لیگ دیگری، ادامه خواهد داشت:" من به این موضوع به شکل پایان همکاری‌ام با این لیگ نگاه نمی کنم چرا که هدف من این خواهد بود که در آینده بعنوان مالک باشگاه در این لیگ حضور داشته باشم". قرار بکهام با لیگ فوتبال حرفه ای آمریکا به این اجازه را می دهد که مالک یک تیم لیگ شود.

دن گربر، رئیس لیگ حرفه‌ای آمریکا درباره تاثیر حضور دیوید بکهام در لیگ حرفه‌ای آمریکا گفته است:"در این شکی نیست که لیگ حرفه از زمان حضور او در داخل و خارج آمریکا طرفداران بیشتری پیدا کرده و دیوید در مدت حضورش در تیم گالکسی، چه در درون زمین فوتبال و چه در خارج آن دستاوردهای زیادی داشته است."

پاریس سن ژرمن با پیشنهاد چند میلیون پوندی در صدر باشگاه‌هایی است که خواستار حضور بکهام هستند. البته او پیشنهادهای مختلفی از باشگاه‌هایی از برزیل، چین، آفریقای جنوبی و روسیه دارد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.