علی کریمی در میان سه نامزد نهایی بازیکن سال آسیا

به روز شده:  19:01 گرينويچ - سه شنبه 20 نوامبر 2012 - 30 آبان 1391
علی کریمی

علی کریمی یک در سال ۲۰۰۴ برنده جایزه بهترین بازیکن سال آسیا شده بود

علی کریمی از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا، بعنوان یکی از سه نامزد نهایی دریافت جایزه بهترین بازیکن این قاره در سال ۲۰۱۲ انتخاب شد.

نام محسن بنگر مدافع تیم پرسپولیس هم که در میان پنج کاندیدای اولیه بهترین بازیکن سال آسیا قرار داشت، که نام او از میان این فهرست حذف شد.

حسین قدوسی مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در گفتگویی درباره انتخاب علی کریمی در فهرست نهایی بهترین بازیکن سال آسیا گفته است:"دعوتنامه علی کریمی برای حضور در مراسم، روز گذشته به فدراسیون فوتبال ایران ارسال شد و فدراسیون هم آن را در اختیار باشگاه پرسپولیس قرار داد."

او گفته است که علی کریمی هفته آینده برای شرکت در مراسم اهدای جوایز بهترین های فوتبال آسیا به کوالالامپور خواهد رفت.

کریمی به دلیل اختلاف با مانوئل ژوزه سرمربی پرسپولیس، در باز‌ی‌های دو ماه گذشته پرسپولیس حضور نداشته اما هفته پیش به تمرینات این تیم بازگشت.

شاهین رحمانی، مسئول رسانه‌ای حوزه مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در گفت و گو با بی‌بی‌سی فارسی درباره نحوه انتخاب این بازیکنان گفت: "ملاک انتخاب کنفدراسیون فوتبال آسیا برای این جوایز، بازی‌های مورد تایید کنفدارسیون است."

علی کریمی در سال ۲۰۰۴ و زمانی که در باشگاه الاهلی امارات بازی می کرد به عنوان بهترین بازیکن سال آسیا انتخاب شده بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.