اتفاقی که بازی جوانمردانه را زیر سوال برد

به روز شده:  15:21 گرينويچ - چهارشنبه 21 نوامبر 2012 - 01 آذر 1391

لوئیز آدریانو ،مهاجم شاختار دونتسک در راست سرگرم بحث با مایکل پارکهرست،مدافع آمریکایی نورشلاند

کسپر یولمند سر مربی تیم فوتبال نورشلان از رفتار ناپسند و غیر ورزشی لوئیز آدریانو، مهاجم شاختار دونتسک در دیدار شب گذشته این دو تیم بسیار خشمگین است و می گوید که این بازیکن باید بعد از گل ناجوانمردانه اش از زمین اخراج می شد.

این بازی با نتیجه ۵ بر ۲ به نفع شاختار دونتسک به پایان رسید. اما جدا از این شکست سنگین، اتفاقاتی که در شب بازی رخ داد مزه تلخی در دهان تیم میزبان به جای گذاشته است.

پس از آنکه بازی به دلیل مصدومیت یکی از بازیکنان تیم دانمارکی نورشلان، متوقف شد، توپ به دروازه بان این تیم پاس داده شد تا با رعایت بازی جوانمردانه بازی از سر گرفته شود.

اما لوئیز آدریانو بر خلاف انتظار به توپ حمله برد و با تسلط بر آن، در حالی که خط هجده قدم کاملا خالی بود و دروازه بان نورشلان هم با ناباوری به او نگاه می کرد، توپ را وارد دروازه خالی کرد.

کسپر یولمند، مربی نورشلاند به شبکه تلویزیونی دانمارکی تی وی ۳، گفت: " من نمی دانم که آیا بازیکنان شاختار راهزن هستند یا نه، اما مطمئنم که بعضی از بازیکنان، روسا و مربیان این تیم از اخلاقیات بوئی نبرده اند."

یولمند گفت که ضربه آدریانو نباید گل محسوب می شد و او باید از زمین اخراج می شد.

او در ادامه گفت: " ما به عنوان مربی تنها می توانیم احترام به بازی، به حریف و قوانین را گوشزد کنیم. در نهایت این خود بازیکن است که انتخاب می کند در زمین چه رفتاری داشته باشد."

یولمند گفت: "در دنیایی که من در آن زندگی می کنم لوئیز آدریانو به خاطر رفتار غیر ورزشی اش باید کارت قرمز می گرفت."

برای تلافی و جبران اشتباه آدریانو، بازیکنان نورشلان انتظار داشتند بدون آنکه به چالش کشیده شوند بتوانند گلی را وارد دروازه حریف کنند.

در واقع، تقریبا نیمی از بازیکنان شاختار رضایت داده بودند که نیکولای استوکهلم به آنها گل بزند. اما وقتی تاراس استپانکو، هافبک شاختار، توپ استوکهلم را زد، صدای اعتراض و خشم تماشاچیان دانمارکی اوج گرفت.

میرچا لوچسکو، مربی شاختار گفت که او به تیمش گفته بود که اجازه دهند نورشلان در ازای اشتباه آدریانو یک گل بزند. او معتقد است که درک نامناسب تیم از دستورالعمل او باعث شد که چنین اوضاعی پیش آید.

لوچسکو همچنین گفت که از آدریانو خواسته که درباره حرکت خود توضیح دهد: " او گفت غریزه به من حکم کرد که این کار را بکنم. من توپ را دیدم و ناخودآگاه آن را گرفتم و گل زدم."

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.