قرارداد ۱۵۰ میلیون پوندی آرسنال با امارات

به روز شده:  18:15 گرينويچ - جمعه 23 نوامبر 2012 - 03 آذر 1391

درآمد حاصل از این قرارداد در هر فصل برای آرسنال، ۳۰ ملیون پوند ارزیابی شده است

باشگاه فوتبال آرسنال و شرکت هواپیمایی امارات، اعلام کردند که با قراردادی پنج ساله به ارزش ۱۵۰ میلیون پوند، همکاری خود را در زمینه تبلیغ روی پیراهن باشگاه تا فصل ۲۰۱۹ ادامه خواهند داد.

به عنوان بخشی از قرارداد، ورزشگاه آرسنال تا سال ۲۰۲۸ با نام امارات شناخته خواهد شد.

نام تجاری امارات همچنین بر روی پیراهن های باشگاه و لباس تمرین وجود خواهد داشت و قرارداد جدید، شامل برخی حقوق بازاریابی می شوند که بلافاصله به اجرا در خواهند امد تا اطمینان حاصل شود شرکت امارات می تواند با هواداران آرسنال در انگلستان و خارج از آن ارتباط برقرار کند.

این قرارداد یکی از بزرگترین معاملاتی است که تا کنون در فوتبال انجام شده و درآمد حاصل از آن در هر فصل برای آرسنال، ۳۰ ملیون پوند ارزیابی می شود.

ایوان گازیدیس، مدیر عامل باشگاه آرسنال گفت: "قرارداد اولیه ما با امارات انتقال ما از هایبری(استادیوم سابق) کمکرا تسهیل کرد و حال قوی تر شدن این رابطه به پیشرفت تیم در انگلستان و سراسر اروپا کمک خواهد کرد."

شرکت امارات اولین قرارداد خود را در سال ۲۰۰۴ با آرسنال به امضا رساند و حق درج نام خود روی ورزشگاه باشگاه را تا سال ۲۰۲۱ بدست آورد.

همچنین بر اساس آن قرارداد، نام امارات از ۲۰۰۶ سال روی پیراهن باشگاه نوشته شد.

با افزایش شدید حقوق بازیکنان و هزینه اداره باشگاه های فوتبال، باشگاه ها تلاش می کنند راه های بیشتری برای کسب درآمد پیدا کنند.

در سال ۲۰۱۱ بارسلونا قراردادی مشابه به ارزش ۳۰ میلیون یورو با هواپیمایی قطر امضا کرد که در آن زمان گران ترین قرارداد در نوع خود به حساب می آمد.

اما نام تجاری هواپیمایی قطر از فصل آینده روی پیراهن بارسا ظاهر خواهد شد.

در اوایل سال جاری نیز منچستر یونایتد با شورولت، کارخانه خودرو سازی آمریکایی، قراردادی امضا کرد که نام تجاری اش به مدت هفت سال روی پیراهن باشگاه، تبلیغ شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.