فتل و آلونسو در رقابتی تنگاتنگ

به روز شده:  16:08 گرينويچ - جمعه 23 نوامبر 2012 - 03 آذر 1391

فرناندو آلونسو می گوید که چیزی برای از دست دادن ندارد

سباستین فتل و فرناندو آلونسو، دو نفر از بزرگترین راننده های فرمول یک یکشنبه بیست و پنجم نوامبر برای کسب قهرمانی جهان در گرند پری برزیل (جایزه بزرگ برزیل) رقابت خواهند کرد.

کسب سه بار قهرمانی جهان افتخار بزرگی است که به آسانی نصیب هر کس نمی شود، حال می خواهد فتل، راننده تیم ردبول قهرمان شود یا آلونسو از تیم فراری.

در صورت برد هر دوی آنها جوان ترین راننده ای خواهند بود که سه بار عنوان قهرمانی جهانی را کسب کرده اند.

آلونسو در صورت پیروزی در برزیل، در پنج فصل کامل فرمول یک یعنی در ۱۰۱ مسابقه، به سومین قهرمانی خود دست خواهد یافت. سابقه ای که تنها می توان با دستاوردهای سر جکی استوارت مقایسه کرد.

در عین حال آلونسو یکی از به یاد ماندنی ترین و خارق العاده ترین فصل ها را پشت سر گذاشته است.

در حالیکه کارشناسان معتقدند ماشین آلونسو برای هوای بارانی مناسب تر است، در این فصل تنها یک مسابقه در زمین خیس برگزار شده.

با این که ماشین امسال آلونسو به هیچ وجه سریعترین ماشین امسال نبوده، با این وجود او سه گرند پری را برده است و نه بار دیگر بالای سکو رفته است.

این راننده اسپانیایی در دوران حضورش در فرمول یک مجموعا در ۳۰ مسابقه به پیروزی دست یافته و از این لحاظ، پنجمین نفر در تاریخ فرمول یک به شمار می رود.

او حدودا دو برابر فتل مسابقه داده است اما برخلاف او در بیشتر اوقات بهترین ماشین زیر پایش نبوده است.

پس جای تعجب نیست که این دو غول فرمول یک، برای دومین بار در طول سه سال گذشته باهم شاخ به شاخ می شوند.

این دو نفر هم مثل لوئیس همیلتون، سال هاست که در سطحی بسیار فراتر از رقیبانشان رانندگی کرده اند.

در ۲۰۱۰ در ابوظبی این فتل بود که بر خلاف انتظارها، ۱۵ امتیاز عقب ماندگی را جبران کرد و به پیروزی قاطعی رسید، به لطف اشتباه استراتژیک و فاجعه بار فراری که بدون آن قطعا آلونسو با ماشینی ضعیفتر قهرمان می شد.

سباستین فتل ظاهرا اصلا نمی تواند مسابق را ببازد

در برزیل فتل کافی است چهارم شود تا عنوان قهرمانی را از آن خود کند. اگر آلونسو برنده شود و فتل چهارم، امتیاز این دو باهم برابر می شود، اما فتل قهرمان می شود چون تعداد بردهایش بیشتر بوده است.

البته آلونسو از گرند پری ماه ژوئیه تاکنون در مسابقه ای برنده نشده است.

آگر آلونسو دوم شود، فتل تنها کافی است ششم شود. و اگر آلونسو سوم شود، نهمی برای فتل کافی خواهد بود، بنابراین روی کاغذ احتمال باخت فتل بسیار کم است.

اما اینترلاگوس، پیستی غیر قابل پیش بینی است. این پیست از سال ۱۹۷۳ کمابیش میزبان فرمول یک بوده و از ۱۹۹۰ بدون وقفه این میزبانی را بر عهده داشته است.

اینترلاگوس با پیچ های ترسناک و شیب های تیزش، و اینکه راننده ها باید خلاف جهت ساعت رانندگی کنند، به دشواری شهرت دارد.

بعلاوه این پیست درست وسط فاولا، محله فقیر نشین یا به اصطلاح حلبی آباد سائو پائولو قرار دارد، که همراه با فریاد تماشاچیان فضایی خوفناک را بر پیست و راننده ها حاکم می کند.

حتی اگر هوا هم خوب باشد، که معمولا این موقع سال در برزیل خوب نیست، باز هم رقابت در اوج خواهد بود.

در واقع بارندگی برای روزهای شنبه و یکشنبه پیش بینی شده است و تنها سوالی که باقی مانده، ساعت آغاز بارندگی است.

بارندگی همه چیز را عوض می کند. در حالی که ماشین ردبول در شرایط خشک، سرعت ترین است، در شرایطی که زمین خیس باشد، فراری تقریبا هم تراز ردبول عمل می کند.

بنابراین احتمالا باران کاستی های این ماشین ایتالیایی را جبران می کند. علاوه بر این صرف بارندگی می تواند پیروزی در گرند پری را تبدیل به بخت آزمایی کند.

در ۲۰۰۳ هوای متغیر موجب شد دو تصادف مهلک برای آلونسو و مارک وبر، هم تیمی کنونی فتل، رخ دهد.

در این فصل دو بار زمان گیری در هوای بارانی بوده و هر دو بار آلونسو از جایگاه نفر اول مسابقه را شروع کرد. ردبول هم البته درست پشت سرش قرار داشته.

موضوع این است که حتی در بهترین شرایط، با آن همه پیچ های خطرناک که تیز می آیند و با سرعت می روند، با آن همه افت و خیز و با آن همه هیجانی که گریبانگیر قهرمانان می شود، به دست آوردن کمترین امتیاز هم دشوار است.

فتل و آلونسو نیز همه اینها را می دانند اما نهایت سعی خود را انجام می دهند که بگویند این تنها یک مسابقه در میان ۲۰ مسابقه است.

کریستین هورنر، مدیر ردبول می گوید: "ما نهایت سعی خودمان را می کنیم، بهترین استراتژی و بهترین راننده و ماشین را بکار می بریم. ما قاطعانه پا به میدان می گذاریم تا کار را تمام کنیم".

در سوی دیگر، استفانو دومنیکالی، مدیر فراری در کمال عمل گرایی می گوید: "ما می دانیم که نتیجه باید بهتر از این باشد. ما باید سباستین را پشت سر بگذاریم و علاوه بر آن باید راننده هایی هم در حد فاصل داشته باشیم تا مانع از پیشروی او شوند. می دانیم که کار ساده ای نیست. او راننده بسیار خوبی است ولی این چیزی را عوض نمی کند. ما همچنان روی روش خود تمرکز می کنیم تا ببینیم چه پیش می آید."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.