مربی تیم ملی فوتبال برزیل اخراج شد

به روز شده:  15:46 گرينويچ - شنبه 24 نوامبر 2012 - 04 آذر 1391
مانو منزس

مانو منزس بعد از جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی جایگزین کارلوس دونگا شد

مانو منزس، مربی ۵۰ ساله تیم ملی فوتبال برزیل، کمتر از دو سال مانده به میزبانی برزیل در جام جهانی ۲۰۱۴ اخراج شد. گفته می‌شود این تغییر به منظور ایجاد "روش‌های نو‌‌" برای جام جهانی پیش رو انجام شده است.

منزس بعد از جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی به جای کارلوس دونگا مربی تیم ملی برزیل شده بود.

نتایج ضعیف در مسابقات جام ملت‌های آمریکای جنوبی ۲۰۱۱ و همچنین از دست دادن مدال طلای المپیک لندن، هردو در زمان مربیگری منزس انجام گرفته بود.

این تصمیم تنها دو روز بعد از قهرمانی برزیل در جام سوپر کلاسیکو اتخاذ شد. در این جام، برزیل که در بازی رفت آرژانتین را ۲-۱ برد در بازی برگشت با همین نتیجه مغلوب شد. هر چند در نهایت توانست با ضربات پنالتی آرژانتین را ببرد. گفته می‌شود که در این بازی‌ها برزیل آنچنان که باید و شاید ظاهر نشده بود.

آندره سانچز، دبیر فدراسیون فوتبال برزیل گفت که خوزه ماریا مارین، رئیس فدراسیون، این تغییر را ایجاد کرده، چرا که "می‌خواسته روش‌ها و برنامه های جدیدی" را برای جام جهانی آینده در نظر بگیرد.

وی حالا در فرصت باقی‌مانده به جام جهانی باید دنبال مربی جدید بگردد.

برزیل با ۵ قهرمانی جام جهانی پر افتحار ترین تیم فوتبال جهان است. این تیم میزبان جام جهانی ۱۹۵۰ بود اما نتوانست برنده آن جام باشد. در بازی‌های ۲۰۱۴ هر نتیجه‌ای جز قهرمانی، برای مردم این کشور فاجعه ملی تلقی می‌شود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.