گلوله‌ای که قهرمان بوکس را ناک‌اوت کرد

به روز شده:  18:42 گرينويچ - شنبه 24 نوامبر 2012 - 04 آذر 1391
هکتور ماچو کاماچو

هکتور کاماچو قهرمان سابق بوکس جهان بعد از چهار روز اغما درگذشت

هکتور کاماچو، بوکسور پورتوریکویی، بعد از قطع دستگاه احیاءگر، درگذشت. کاماچو که روز سه‌شنبه ۲۰ نوامبر (۳۰ آبان) از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته و دچار مرگ مغزی شده بود توسط دستگاه احیاءگر به حیات نباتی خود ادامه می‌داد.

قهرمان سابق جهان، که در ۵۰ سالگی کشته شد، در طول سی سال فعالیت حرفه‌ای خود با بهترین‌های این رشته مبارزه کرد. اسکار دلا هویا و شوگر ری لئونارد از قدر‌ترین حریفان او در آن سال‌ها بودند.

کاماچو در بیمارستان ریو پیدراس شهر سن خوزه مورد مراقبت پزشکی بود. ارنستو تورس، رئیس مرکز پزشکی به خبرنگاران گفت که کاماچو در اولین ساعات بامداد شنبه از دستگاه احیاءگر جدا و بعد از آن دچار ایست قلبی شد.

نظر افراد خانواده کاماچو در مورد استفاده از دستگاه احیاءگر برای ادامه زندگی او متفاوت بود. علیرغم پسر بزرگ کاماچو که معتقد بود تا آخرین لحظه باید به "مبارزه" ادامه داد. مادر قهرمان پیشین بر این نظر بود که نباید از این دستگاه استفاده کرد.

ماریا ماتیاس، مادر کاماچو به خبرنگاران گفت که: "خدا پسرم را از من گرفت و من حرفی ندارم چرا که سرنوشت ما دست خداست. پسرم ۴ روز پیش ما را ترک کرد. او برای آنهایی که دوستش دارند زنده است، در بهشت هم زنده است."

جونیور هکتور کاماچو، پسر هکتور که مخالف نظر مادربزرگ بود نیز گفت: " من دستگاه احیاءگر را قطع نمی‌کنم چون خدا دستور داده ما نباید آدم بکشیم. مثل ماچو که تا آخر راند می‌جنگید، ما هم ادامه می‌دهیم."

اما در نهایت نظر مادر ماچو اعمال شد و با قطع دستگاه احیاءگر، مرگ او قطعی شد.

هکتور ماچو کاماچو، روز سه‌شنبه در حالیکه همراه دوستش در اتومبیلی خارج از یک بار در شهر محل زادگاه‌اش، بایامو، نشسته بود از ناحیه سر مورد شلیک گلوله قرار گرفت. آدرین موخیکا مورنو، دوست کاماچو بلافاصله بعد از تیراندازی کشته شد.

به گفته پلیس ماشین کاماچو حامل چند بسته کوکائین بود. پلیس از انگیزه تیراندازی ابراز بی خبری کرده است.

هکتور کاماچو که به عنوان بوکسوری با استعداد و تکنیکی شناخته می‌شد صاحب ۴ عنوان جهانی در وزن‌های مختلف بود. او اولین بار در سال ۱۹۸۳ و در دسته پَر وزن موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

او در آخرین نبرد خود مقابل سائول دوران در سال ۲۰۱۰ بازنده رینگ بود.

او که زندگی حرفه‌ای و شخصی پرحاشیه‌ای داشت، چند مرتبه به اتهام خرید و فروش مواد مخدر دستگیر شده بود. همسر سابق کاماچو هم به دلیل خشونت خانگی از او شکایت کرده بود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.