سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا: سه بعلاوه یک

به روز شده:  19:38 گرينويچ - 25 نوامبر 2012 - 05 آذر 1391
قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا

باشگاه‌های ایران بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا در مسابقات سال آینده لیگ قهرمانان این قاره سه سهمیه خواهند داشت و تیم چهارم فصل گذشته باید برای به کسب سهمیه چهارم در بازی پلی آف بازی کند.

سپاهان، استقلال و تراکتور سازی به صورت مستقیم در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا شرکت خواهند کرد و صبای قم هم اگر در بازی حذفی پیروز شود به عنوان سهمیه چهارم ایران در این مسابقات شرکت خواهد کرد.

مهدی محمد نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال در گفتگویی درباره افزایش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفته است: "ایران با کسب ۸۱۳/۵ امتیاز، سهیمه ۱+۳ را جهت حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا کسب کرد."

او درباره امتیاز سایر کشور و سهمیه آنها گفته است:" ژاپن با ۹۴۶/۸ امتیاز و ۴ سهمیه، کره جنوبی با ۸۸۶/۶ امتیاز و ۴ سهمیه، عربستان سعودی با ۸۶۰/۵ امتیاز و ۴ سهمیه، قطر با ۸۳۸ امتیاز و ۴ سهمیه، چین با ۷۹۶/۷ امتیاز و ۱+۳ سهمیه، استرالیا با ۷۴۷ امتیاز و ۱+۲ سهمیه، امارات با ۷۵۰/۲ امتیاز و ۱+۲ سهمیه و ازبکستان با ۷۴۰/۸ امتیاز و ۱+۱ سهمیه از کمیته رسیدگی به مدارک باشگاه‌های لیگ برتر کسب کردند."

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.