سباستین فتل قهرمان فصل ۲۰۱۲ فرمول یک شد

به روز شده:  10:49 گرينويچ - دوشنبه 26 نوامبر 2012 - 06 آذر 1391
سباستین فتل

سباستین فتل جوان ترین راننده‌ای است که سه بار قهرمان جهان شده است.

سباستین فتل راننده آلمانی تیم رد بول برای سومین بار پی در پی و با سه امتیاز بیشتر از حریف اسپانیایی قهرمان فصل ۲۰۱۲ فرمول یک شد.

فتل در ابتدای این مسابقه‌ به دلیل برخورد و بارش باران کنترل خود را از دست داد ولی در نهایت به مسابقه بازگشت و توانست به مقام ششم جایزه بزرگ برزیل برسد.

رقیب اسپانیایی او یعنی فرناندو آلنسو از تیم فراری توانست به مقام دوم برسد او برای اینکه بتواند قهرمان این فصل فرمول یک شود نیاز داشت که فتل به رتبه‌ای پایین تر از هفتم دست پیدا کند.

جنسون باتون راننده تیم مک لارن در جایگاه اول جایزه بزرگ برزیل ایستاد و هم تیمی او لوئیس همیلتون هم پس از برخورد به ماشین نیکو هولکنبرگ از دور مسابقه کنار رفت.

راننده آلمانی تیم رد بول درباره قهرمانی اش گفته است:"حتی برای خودم هم خیلی سخت است که بتوانم بفهم چه چیزی در ذهنم می گذرد، من پر از آدرنالین هستم اگر به من ضربه‌ای بزنید متوجه نخواهم شد."

سباستین فتل در مجموع با کسب ۲۸۱ امتیاز در جایگاه اول فصل ۲۰۱۲ فرمول یک ایستاد و فرنادو آلونسو با ۲۷۸ دوم شد.

فتل جوان ترین راننده‌ در تاریخ فرمول یک است که سه بار قهرمان جهان شده است. در رده بندی تیمی فصل ۲۰۱۲ فرمول یک هم رد بول اول، فراری دوم و مک لارن مرسدس سوم شدند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.