شخصیت های ورزشی سال در بریتانیا

به روز شده:  16:23 گرينويچ - سه شنبه 27 نوامبر 2012 - 07 آذر 1391

بخش ورزشی بی بی سی به همراه جمعی از دست اندرکاران ورزش بریتانیا، فهرستی را از موفقترین ورزشکاران سال ۲۰۱۲ را تهیه کرده اند تا از میان آنها بهترین ورزشکار امسال بریتانیا انتخاب شود.

در میان نامزدها، نام ورزشکاران مدال آور در المپیک و پارالمپیک بیشتر از همه به چشم می خورد.

بردلی ویگینز و سر کریس هوی، دوچرخه سواران، اندی ماری در رشته تنیس و جسیکا انیس و مو فره در رشته دو و میدانی در میان نامزدها هستند.

هیئت داوران متشکل از شخصیت های ورزشی سال های پیش، در تهیه این فهرست نقش داشتند.

این فهرست در طی برنامه ای زنده که از طریق تلویزیون و رادیوی بی بی سی پخش خواهد شد، به رای مردم گذاشته می شود تا ۱۲ برنده جایزه بی بی سی برای شخصیت ورزشی سال انتخاب شوند.

افرادی از جمله سر استیو ردگریو، قهرمان المپیک ۲۰۰۰، بارونس کمپبل، رئیس یو کی اسپورت (UK Sport) و همچنین تعدادی از نمایندگان بخش ورزشی بی بی سی و رسانه ها، از جمله اعضای هیات داوران هستند.

با وجود سالی که ورزش بریتانیا پشت سر گذاشته، تهیه فهرست نامزدها برای داوران کار دشواری بود.

بریتانیا نه تنها میزبان المپیک و پارالمپیک ۲۰۱۲ بود بلکه ورزشکارانش تعداد قابل توجهی از مدال ها و عنوان قهرمانی را از آن خود کردند.

بردلی ویگینز اولین ورزشکار بریتانیایی است که قهرمان تور د فرانس شد و کریس هوی در دو رشته دوچرخه سواری، پنجمین و ششمین مدال طلای خود را در المپیک کسب کرد.

جسیکا انیس طلای ده گانه را از آن خود کرد و مو فره قهرمان دوهای ۵۰۰۰ متر و ۱۰۰۰۰ متر شد.

نیکلا آدامز اولین زنی شد که عنوان قهرمانی مشت زنی را از آن خود کرد.

هیات داوران همچنین نامزدهایی از میان ورزشکاران خارج از بریتانیا انتخاب کرده اند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.