یوفا می خواهد لیگ اروپا را به نفع لیگ قهرمانان اروپا کنار بگذارد

به روز شده:  15:14 گرينويچ - چهارشنبه 28 نوامبر 2012 - 08 آذر 1391

۱۹ مه ۲۰۱۲، شبی که چلسی لیگ قهرمانان اروپا را از بایرن مونیخ با نتیجه چهار بر سه برد

اتحادیه فوتبال اروپا یوفا گفته است که در حال بررسی برچیدن لیگ اروپاست تا در عوض بتواند لیگ قهرمانان اروپا را از ۳۲ تیم به ۶۴ تیم گسترش دهد.

میشل پلاتینی رئیس یوفا ضمن اعلام این خبر گفت که تصمیم نهایی تا سال ۲۰۱۴ اعلام خواهد شد.

این به این معناست که هفت باشگاه انگلیسی و پنج تیم اسکاتلندی ممکن است به دور گروهی برسند.

یوفا همچنین در صدد است تا از سال ۲۰۱۵ چارچوب رقابت های اروپایی را تغییر دهد.

پلاتینی در اینباره گفت: "بحث هایی درباره تغییر شکل رقابت های اروپایی بین سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ آغاز شده است.

لیگ اروپا از سال ۲۰۰۹ که جایگزین جام یوفا شد، همواره مورد انتقاد قرار گرفته چرا که لیگ قهرمانان اروپا برای یوفا و باشگاه ها به مراتب درآمد بیشتری از لیگ اروپا داشته است.

هفته پیش الن پاردیو، سر مربی نیوکاسل گفت که لیگ اروپا دشوارتر از لیگ قهرمانان است، زیرا به گفته او "زمان بندی سنگینی دارد" و پنجشنبه شب ها برگزار می شود.

اما آندره ویلاش بواش، سرمربی فعلی تاتنهام که در ۲۰۱۱ با پورتو قهرمان لیگ اروپا شد گفته است که نمی فهمد چرا این رقابت ها در انگلستان به عنوان "تنبیه" تلقی می شود.

گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه پولدارترین باشگاه های اروپا قصد دارند لیگی خارج از محدوده اختیارات یوفا تشکیل دهند، در صورتی که تعداد تیمهای حاضر در لیگ قهرمانان اروپا افزایش پیدا نکند.

ساندرو روسل، رئیس باشگاه بارسلونا در اوایل ماه گفت ترجیح می دهد تعداد تیم های لیگ داخلی کاهش و در عوض تیمهای لیگ قهرمانان افزایش پیدا کند.

اما پلاتینی احتمال اینکه سوپر لیگی خارج از چارچوب یوفا - برای رقابت با لیگ قهرمانان اروپا- شکل بگیرد را بعید می داند: "این مسئله تاکنون چندین بار مطرح شده است با این حال به هیچ وجه من را نگران نمی کند زیرا اصلا امکان برگزاری آن در خارج از چارچوب یوفا وجود ندارد. چه کسی بازی های را داوری خواهد کرد و در چه استادیوم هایی برگزار خواهد شد، آیا اصلا کسی از آن استقبال می کند؟ من بعید می دانم."

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.