'فالکائو برای لیگ برتر انگلستان ساخته شده است'

به روز شده:  17:53 گرينويچ - جمعه 30 نوامبر 2012 - 10 آذر 1391

هواداران چلسی و منچستر سیتی این هفته انگیزه بیشتری برای تماشای داربی مادرید در برنابئو دارند. زیرا این شایعه دائم شنیده می شود که رادامل فالکائو مهاجم کلمبیایی آتلتیکو ماردید ممکن است پس از ابراز علاقه‌مندی این دو باشگاه‌ بزرگ، در لیگ برتر انگلستان بازی کند.

رامادل فالکائو در کنار کریستیانو رونالدو مهاجم رئال مادرید و لیونل مسی مهاجم بارسلونا، ستاره بزرگی در اسپانیا محسوب می شود.

او در لالیگا مجموعا ۱۱ گل به ثمر رسانده و کمک کرده تا تیمش با سه امتیاز کمتر از بارسلونا، در رتبه دوم قرار بگیرد.

فالکائو، ۲۶ ساله برای اولین بار در ۲۰۰۹ از تیم قوی ریور پلیتس در آرژانتین با پیوستن به پورتو، پا به عرصه فوتبال اروپا گذاشت.

او که ستاره تیم ملی کلمبیا بود، با آمدن به اروپا به طور مداوم و تقریبا در هر بازی در پرتغال یک گل به ثمر رساند.

موفقیت او در پورتو منجر به انتقال ۴۰ میلیون یورویی او در تابستان ۲۰۱۱ به آتلتیکو مادرید شد.

اولین فصل او در مادرید بسیار موفقیت آمیز بود. او مجموعا ۳۶ گل شامل ۲ گل که منجر به پیروزی آتلتیکو مادرید در فینال لیگ اروپا شد، به ثمر رساند.

اما اتفاقی که باعث شد توجه همه دنیا به او جلب شود، هت تریک شاهکارش بود که شکست چلسی در سوپر کاپ اروپا را به همراه داشت.

سپس در ۱۱ بازی پی در پی، بین ماه های اوت و اکتبر، برای تیمش گل زد. پس سوال این نیست که آیا او آتلتیکو را ترک می کند؟ بلکه باید پرسید او کی آتلتیکو را ترک می کند؟

هزینه ای که خواستگارهای احتمالی باید برای جذب او بپردازند تا از قرارداد با آتلتیکو آزاد شود، ۶۰ میلیون یوروی ناقابل است.

اما جان کارلین خبرنگار پر فروش ترین روزنامه اسپانیا 'ال پائز' می گوید که این مهاجم ارزشش را دارد.

کارلین می گوید: "او یکی از بازیکنانی است که خارج از خط هجده قدم نامرئی است اما به محض اینکه پایش به آنجا می رسد انگار او را برق می گیرد."

او در ادامه گفت: "فالکائو به راحتی می تواند خود را با شیوه سریع بازی در لیگ برتر تطبیق دهد. او کاملا برای بازی به شیوه سنتی انگلیسی که هرچه بیشتر توپ را وارد دروازه کنید بهتر است، مناسب است."

کارلین همچنین گفت: "او شجاع و قوی است و کاملا قادر به ارعاب مدافع خود. بیخود نیست که به او لقب ببر داده اند."

به گفته کارلین او فقط به خاطر گل زدن محبوب نیست. او می گوید: "وقتی با مردم کلمبیا صحبت می کنید، همه می گویند که او واقعا آدم خوبی است. در میدان ببر است و خارج از زمین مرد بسیار خوبی است."

بازیکن خوب، مرد خوب ....آیا ممکن است قرارداد خوبی هم بگیرد؟ به هر حال نمایش چشمگیر او در روز شنبه، ببر را یک قدم به لیگ برتر انگلستان نزدیک خواهد کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.