لیگ برتر انگلستان؛ بدترین سری نتایج چلسی در ۱۷سال اخیر

به روز شده:  22:03 گرينويچ - شنبه 01 دسامبر 2012 - 11 آذر 1391
مودیبو مائیگا

خوشحالی وست‌هم بعد از به ثمر رسیدن گل مودیبو مائیگا

مسابقات لیگ برتر فوتبال انگلستان در حالی ادامه پیدا کرد که در اولین بازی روز شنبه ۱ دسامبر (۱۱ آذر) چلسی بازی را با نتیجه۳ -۱ در خانه وست‌هم واگذار کرد. این هفتمین بازی پیاپی چلسی در تورنومنت‌های مختلف است که این تیم برنده از میدان خارج نمی‌شود، نتیجه‌ای که در ۱۷ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

اولین گل بازی امروز را خوان ماتا با پاس فرناندو تورس وارد دروازه میزبان کرد.

در نیمه دوم اما کیفیت بازی چلسی افت کرد که منجر به دریافت سه گل از تیم شرق لندنی وست‌هم شد.

با این نتیجه وست‌هم موفق شد رکورد ۹ ساله نبردن مقابل چلسی را بشکند.

منچستر سیتی که در ورزشگاه اتحاد میزبان اورتون بود ۱-۱ متوقف شد و منچستر یونایند در یک بازی پرگل و در زمین ردینگ با نتیجه ۳-۴ به پیروزی رسید. هر هفت گل این بازی در نیمه اول زده شد که رکورد جدیدی برای گل‌های زده شده در نیمه اول در لیگ برتر انگلستان است . نتیجه این دو بازی جای تیم‌های منچستری را در صدر جدول عوض کرد. قهرمان به جایگاه دوم نزول کرد و منچستر یونایتد صدر نشین جدول شد.

اما در داربی دیگر لندن، فولام بازی را با نتیجه ۰-۳ به میهمانش، تاتنهام، باخت. به نظر می‌رسد که اشکان دژآگه، ملی پوش ایرانی فولام، در ترکیب ثابت این تیم قرار گرفته باشد. او در تمام مدت بازی امروز در میدان حضور داشت.

لیورپول که در خانه مقابل ساوتهمتون بازی می‌کرد با نتیجه ۱-۰ بازی را به پایان رساند.

استون‌ویلا که در غرب لندن مهمان کوئینز پارک رنجرز بود به نتیجه ۱-۱ بسنده کرد. دو بازی فصل گذشته این دو تیم مقابل هم نیز به نتیجه مساوی ختم شده بود.

وست برام که بازی‌های این فصل را خوب شروع کرده بود با نتیجه ۰-۱ مقابل استوک به دومین باخت پیاپی تن داد.

و اما سوانزی، تیم ولزی لیگ برتر موفق شد در خانه آرسنال با نتیجه ۰-۲ پیروز از میدان خارج شود. نتیجه این بازی که باعث سقوط آرسنال به رده دهم جدول شد در دقایق پایان بازی رقم خورد. زمانی‌که میچو مهاجم آماده سوانزی با فرصت طلبی دروازه آرسنال را باز کرد. این بازی که دوازدهمین بازی این دو تیم مقابل هم بود، پنجمین برد سوانزی به حساب می‌آید. آرسنال ۶ برد مقابل سوانزی دارد. یک بار هم بازی این دو تیم با نتیجه مساوی به پایان رسیده است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.