سپاهان قهرمان موقت نیم‎فصل لیگ

به روز شده:  16:56 گرينويچ - دوشنبه 03 دسامبر 2012 - 13 آذر 1391
پرسپولیس تهران

در هفته هفدهم، پرسپولیس در ورزشگاه آزادی یک بر صفر مقابل تراکتورسازی شکست خورد و سپاهان در زمین آلومینیوم هرمزگان یک بر یک با این تیم مساوی کرد و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به استقلال، تا زمان برگزاری بازی فردا، موقتا به صدر جدول صعود کرد.

پرسپولیس صفر- تراکتورسازی ۱

پرسپولیس در حالی که خبرهای مختلفی درباره امضای قراردادهای همکاری پرسپولیس با تیم‌های سرشناس دنیا متشر می شود مقابل تراکتور سازی قرار گرفت، از سوی دیگر تراکتور سازی که در هفته گذشته نتوانسته نتایج خوبی در لیگ بگیرد، برای باقی ماندن در بالای جدول به پیروزی در این مسابقه احتیاج داشت.

در نیمه اول تراکتور سازی بازی بهتری نسبت به پرسپولیس انجام داد ولی در نهایت دو تیم بدون گل مساوی به رختکن رفتند. در نیمه دوم باز هم تراکتور سازی تیم برتر زمین بود و در دقیقه ۷۷ مهدی سید صالحی مهاجم تراکتور سازی به گل رسید.

تراکتور سازی با همین یک گل بازی را با پیروزی به پایان برد و با ۲۸ امتیاز و یک پله صعود به در رتبه ششم صعود و پرسپولیس هم با ۲۱ امتیاز به رده یازدهم سقوط کرد.

آلومینیوم ۱- سپاهان ۱

آلومینیوم سپاهان

سپاهان پیش از بازی با آلومینیوم در بندرعباس با یک امتیاز کمتر نسبت به استقلال در رده دوم جدول قرار داشت. پیروزی سپاهان مقابل آلومینیوم می توانست این تیم را به صدر جدول برساند.

زرد پوشان اصفهانی در دقیقه ۲۷ و توسط محمدرضا خلعتبری به گل رسیدند و نیمه اول را با همین نتیجه به پایان بردند. اما در نیمه دوم آلومینیوم گل مساوی را در دقیقه ۵۲ وارد دروازه سپاهان کرد.

سپاهان با یک امتیاز این بازی با استقلال هم امتیاز شد و به خاطر تفاضل گل بهتر، موقتا در در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفت. بازی تیم‌های استقلال و داماش که قرار بود با همزمان با دیگر بازی‌ها در رشت برگزار شود فردا سه‌شنبه برگزار خواهد شد.

فولاد خوزستان ۳- نفت تهران ۱

فولاد خوزستان و نفت تهران

فولاد که هفته گذشته توانست استقلال را در ورزشگاه آزادی شکست دهد، این هفته میزبان نفت تهران بود. فولاد پیش از بازی با نفت تهران، در هشت بازی آخر خود بازنده نبود.

در نیمه اول فولاد با گل‌های لوسیانو پریرا در دقایق ۸ و ۲۶ در مقابل تک گل مصطفی سیفی در دقیقه ۱۵،نیمه اول را با پیروزی به رختکن رفت. اما در نیمه دوم پیکان علاوه بر اینکه نتوانست، فاصله را با فولاد کمتر کند، گل سوم را دقیقه ۶۱ پذیرفت تا نتیجه سه بر یک شود.

پیکان با اخراج سوشا مکانی دروازبان این تیم در دقیقه ۶۸، بازی را ده نفره ادامه داد. فولاد با سه امتیاز این بازی ۲۹ امتیازی شد و در رتبه سوم جدول قرار گرفت، فولاد با نتایجی که در هفته‌های اخیر کسب کرده می تواند یکی از امیدهای قهرمانی این فصل لیگ برتر لقب گیرد.

راه آهن ۱- فجر سپاسی هیچ

راه آهن فجر سپاسی

بازیکنان علی دایی که نتایج قابل قبولی در بازی‌های هفته‌های گذشته کسب کرده اند، امروز میزبان فجر سپاسی بودند. راه آهن در نیمه اول عملکرد ضعیفی داشت و بازیکنان فجر سپاسی می‌توانستند دروازه این تیم را باز کنند.

در نیمه دوم راه آهن در دقیقه ۷۶ و توسط مجتبی شیری به گل رسید، راه آهن در ۱۵ دقیقه پایانی بازی توانست، از تک گل خود دفاع کند و در نهایت این بازی را یک بر صفر با پیروزی به پایان برد.

راه آهن پس از برد مقابل فجر سپاسی با ۲۹ امتیاز به رده پنجم جدول صعود کرد و فجر سپاسی هم با همان ۲۴ امتیاز در رتبه هشتم قرار گرفت.

ذوب آهن ۲- ملوان۳

ملوان که در هفته گذشته مقابل پرسپولیس تهران دو بر دو مساوی کرده بود، در اصفهان مقابل ذوب آهن قرار گرفت. در این بازی دو تیم در پایان نیمه اول دو بر دو مساوی کردند، گل‌های ملوان را محمد نزهتی در دقیقه ۲۸ و جلال رافخایی در دقیقه ۴۵ و مهدی رجب زاده (۴۱) و اسماعیل فرهادی (۴۵) برای ذوب آهن به ثمر رساندند.

گل پیروزی ملوان را مهرداد اولادی در دقیقه ۶۵ وارد دروازه ذوب آهن کرد تا این تیم هم امتیاز با راه آهن و فولاد خوزستان و به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت فولاد در رتبه چهارم جدول قرار گیرد.

سایر بازی‌های امروز لیگ برتر ایران:

پیکان صفر - نفت آبادان صفر

مس کرمان صفر - صبای قم صفر

سایپا ۲ - گهر دورود ۲

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.