آیا مورینیو، رئال را به مقصد منچستر ترک خواهد کرد؟

به روز شده:  16:19 گرينويچ - سه شنبه 04 دسامبر 2012 - 14 آذر 1391
مورینیو فرگوسن

الکس فرگوسن اعلام کرد که ژوزه مورینیو (آقای خاص) می تواند روزی سرمربی منچستر یونایتد شود

بر اساس گزارش رسانه‌های اسپانیایی ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی رئال مادرید، در ماه ژوئن این تیم را ترک خواهد کرد و از سوی دیگر الکس فرگوسن سرمربی منچستر یونایتد تایید کرده که "آقای خاص" جایگزین مناسبی برای او ست.

مورینیو به دلیل نتایج ضعیف رئال مادرید در آغاز این فصل لالیگا از سوی هوادران این تیم تحت فشار است. رئال مادرید در حال حاضر با ۱۱ امتیاز کمتر از رقیب دیرینه‌اش یعنی بارسلونا در رده سوم جدول لالیگا قرار دارد.

رئال با اینکه شنبه شب، در دربی شهر مادرید توانست دو بر صفر آتلتیکو را شکست دهد ولی همچنان با پنج امتیاز کمتر نسبت به تیم همشهری، در رده سوم است.

"آقای خاص" از سوی گروهی از هواداران رئال در بازی این تیم مقابل آلکویانو در چارچوب رقابت جام حذفی اسپانیا مورد تمسخر قرار گرفت. سرمربی سابق اینتر میلان و چلسی پیش از بازی با آتلتیکو مادرید ۴۰ دقیقه زودتر به کنار زمین رفت تا هواداران ناراضی بتوانند، هر چه فریاد دارند بر سرش بکشند و خود را راحت کنند.

واکنش طرفدران رئال به این حرکت متفاوت بود ولی چیزی در حدود کمتر از پنج هزار نفر از به او اعتراض کردند، نارضایتی که نشانه خوبی برای مورینیو نیست.

برخی از روزنامه نگاران اسپانیایی معتقدند که این اتفاقات باعث شده مورینیو و فلورینتو پرز مدیر عامل رئال با جدایی او در تابستان به توافق برسند.

روزنامه مارکا که ارتباطاتی قوی با باشگاه رئال مادرید دارد گزارش داده که پرز معتقد است به علت برخی مسایل رخ داده در فصل جاری باشگاه، رئال در مسیر روشنی قرار ندارد.

مارکا در گزارش خود نوشته است:" مورینیو و پرز هم دو به این نتیجه رسیده اند که دوران این مربی پرتغالی در برنابئو به پایان رسیده و بیشتر از ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر ۱۳۹۲) نمی تواند ادامه پیدا کند."

مربی آینده منچستر یونایتد؟

زمانی که در مصاحبه تلویزیونی شبکه آی تی وی ۴ از سر الکس فرگوسن درباره امکان مربیگری مورینیو در منچستر یونایتد سوال شد، او گفت:" او می تواند هر جایی مربیگری کند، من نمی خواهم پیش بینی کنم که در این باشگاه چه اتفاقی می افتد، من برای همیشه اینجا نیستم اما ژوزه می تواند در هر جایی مربیگری کند و شکی در این باره نیست."

او در ادامه گفتگو درباره آقای خاص گفته است:" من هیچ وقت فکر نمی کردم کسی که سابقه بازی فوتبال نداشته باشد، مربی خوبی خواهد شد، اما شخصیت بی نظیر و قوی او این خلاء را پر کرده است. اولین کنفراس خبری او در سال ۲۰۰۴ را به یاد می آورم، در آن زمان گفتم خدای من این عجب پدر سوخته‌ای است. او به بازیکنان‌اش می گوید که من آقای خاص هستم، ما بازی را نمی بازیم."

با توجه به صحبت‌های فرگوسن درباره مورینیو و خبرهایی مختلف از باشگاه رئال، به نظر می‌آید که در آینده‌ای نزدیک ژوزه مورینیو برای بار دوم به لیگ برتر انگلستان باز خواهد گشت.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.