مشت و لگد بازیکنان، جان کمک داور را گرفت

به روز شده:  16:44 گرينويچ - سه شنبه 04 دسامبر 2012 - 14 آذر 1391
بویتن بویز

ریچارد نیوون‌هویزن، هر هفته در بازی‌های باشگاه‌های آماتوری داوری می‌کرد

مردی هلندی که به عنوان کمک داور در مسابقات لیگ محلات داوری می کرد، پس از آنکه توسط گروهی از فوتبالیست‌های نوجوان مورد ضرب جرح قرار گرفت، کشته شد.

ریچارد نیوون‌هویزن، چند ساعت پس از اینکه سه نفر از بازیکنان باشگاه "نیواسلوتن" با مشت و لگد به او حمله کردند به بیمارستان انتقال پیدا کرد ولی روز دوشنبه (دیروز) در بیمارستان درگذشت.

او برای بازی تیم بویتن بویز شهر آلمره داوری می کرد، تیمی که پسر او برای این تیم بازی می کرد.

بر اساس گزارش‌ها سه پسر ۱۵ تا ۱۶ ساله که متهم به قتل ریچارد نیوون‌هویزن هستند، توسط پلیس هلند دستگیر شده اند.

رئیس باشگاه بویتن بویز در مصاحبه با شبکه ملی رادیو تلویزیون هلند، تاکید کرده که آقای نیوون‌هویزن ۴۱ ساله هر هفته به عنوان کمک داوربرای این تیم داوری می کرده است: "او از کاری که انجام می داد لذت می برد، او یک عاشق واقعی فوتبال بود و همیشه اینجا حضور داشت".

خبر مرگ او بسیاری از محافل ورزشی هلند را حیرت زده کرده است.

ادیت شیپرز، وزیر ورزش هلند درباره قتل این کمک داور گفته است: "این واقعا باعث تاسف است که چنین چیزی در ورزش هلند رخ می دهد."

از سوی دیگر آنتون بینمارس رئیس فدراسیون فوتبال هلند، مرگ این کمک داور را اینگونه توصیف کرده است: "این اتفاق آنقدر شگفت آور است که نمی توان کلمه‌ای برای آن یافت؛ فردی به خاطر حضور در ورزش به خاطر علاقه شخصی، قربانی خشونت شود."

باشگاه نیو استولن با صدور بیانیه ای اعلام کرده که از این اتفاق "عمیقا حیرت زده" است.

این تیم همچنین به دلیل این اتفاق دیگر در مسابقات لیگ آماتور شرکت نخواهد کرد و باشگاه تمام فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق در آورده است.

این باشگاه در بیانیه‌اش اعلام کرده است: "خشونت نباید در زمین فوتبال وجود داشته باشد".

فدراسیون فوتبال هلند، برای ادای احترام به آقای نیوون هویزن تمامی بازی‌های هفته آینده لیگ آماتور را لغو کرده و قرار است سایر مسابقات لیگ هلند هم با یک دقیقه سکوت آغاز شود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.