استقلال به داماش باخت، سپاهان صدرنشین نیم‌فصل ماند

به روز شده:  18:25 گرينويچ - سه شنبه 04 دسامبر 2012 - 14 آذر 1391
داماش گیلان

در آخرین بازی نیم فصل اول لیگ برتر ایران، داماش گیلان یک بر هیچ استقلال تهران را در رشت شکست داد. استقلال با باخت مقابل داماش، پس از سپاهان اصفهان در رده دوم جدول باقی ماند.

بازی استقلال به دلیل لغو پرواز این تیم و سرباز زدن این تیم برای سفر به رشت با اتوبوس، با یک روز تاخیر در ورزشگاه عضدی رشت برگزار شد.

پیش از آخرین بازی نیم فصل اول، سپاهان هم امتیاز با استقلال ولی به خاطر تفاضل بهتر در رده اول جدول قرار داشت. پیروزی و یا مساوی استقلال می توانست این تیم را قهرمان نیم فصل لیگ برتر کند.

حملات داماش در نیمه اول بازی آغاز شد، تیم گیلانی می‌توانست در همان شروع مسابقه دروازه استقلال را باز کند ولی مهدی رحمتی مانع از گلزنی مهاجم این تیم شد.

استقلال به خاطر حملات داماش مجبور بود بازی دفاعی انجام دهد.

استقلال از دقیقه ۴۰ به دلیل اخراج جی ال ساموئل بازی را ده نفره ادامه داد. نیمه اول با وجود فرصت‌های خوب داماش بدون گل پایان یافت.

استقلال که در نیمه دوم یک بازیکن کمتر از داماش در اختیار داشت، با کند کردن روند بازی جلوی حمله‌ها داماش را تا حدودی گرفت، اما بازیکنان حمید درخشان به حملات خود ادامه دادند و در دقیقه ۸۵ بازی روی حرکت محمد آبشک و پاس در عمق او به بوبکر جی دی کبهم- مهاجم جدید داماش- به گل رسیدند.

چند دقیقه پس از این گل، افشین چاووشی روی حرکتی تک به تک می توانست گل دوم این تیم را به ثمر برساند، ولی او این موقعیت را هدر داد و بازی با نتیجه یک بر هیچ به سود داماش به پایان رسد.

داماش با این برد، یک پله صعود کرد و جای پرسپولیس را در رده دهم گرفت و قرمز پوشان پایتخت به رتبه یازدهم سقوط کردند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.