لیگ قهرمانان اروپا؛ حذف تاریخی منچسترسیتی بدون پیروزی

به روز شده:  21:07 گرينويچ - چهارشنبه 05 دسامبر 2012 - 15 آذر 1391
منچستر سیتی

منچستر سیتی بدون پیروزی در گروه چهار لیگ قهرمانان چهارم شد

دیشب در مسابقات چهار گروه اول لیگ قهرمانان فوتبال اروپا، هشت تیم از این رقابت‌ها حذف شدند. منچستر سیتی برای دومین فصل پیاپی نتوانست از گروه خود صعود کند و بدون پیروزی از این رقابت‌ها حذف شد.

در مهمترین بازی‌های دیشب در گروه D رئال مادرید چهار بر یک آژاکس را شکست داد و در بازی دیگر این گروه و در ورزشگاه وست فالن، بورسیا دورتمند یک بر صفر مقابل منچستر سیتی به پیروزی رسید. در گروه B آرسنال در زمین المپیاکوس دو بر یک بازی را واگذار کرد و در همین گروه شالکه و مون پولیه یک یک مساوی کردند.

گروه A

تیم بازی امتیاز

پاریس سن ژرمن

۶ ۱۵
پورتو ۶ ۱۲
دینامو کیف ۶ ۵
دینامو زاگرب ۶ ۱

پاریس سن ژرمن ۲-پورتو ۱

بازی پاریس سن ژرمن و پورتو تاثیری در صعود دو تیم نداشت، چرا که پیش از این بازی هر دو تیم به مرحله حذفی صعود کرده بودند. اما این بازی تیم اول و دوم صعود کننده از این گروه را مشخص می کرد.

در این بازی ابتدا تیاگو سیلو در دقیقه ۲۹ با ضربه سر دروازه پورتو را باز کرد ولی کمتر از چهار دقیقه بعد جکسون مارتینز بازی را مساوی کرد. پاریس سن ژرمن با گل نیمه دوم ازکیل لاوازی و اشتباه دروازبان پورتو توانست سه امتیاز بازی را کسب کند.

تیم پاریسی به همراه پورتو به عنوان تیم های اول و دوم گروه A به مرحله بعدی صعود کرد. در بازی دیگر این گروه که دو تیم حذف شده از این رقابت‌ها، دینامو زاگرب و دینامو کیف، در هوای برفی پایتخت کروواسی یک یک مساوی شدند.

گروه B

تیم بازی امتیاز
شالکه ۶ ۱۲
آرسنال ۶ ۱۰
المپیاکوس ۶ ۹
مون پولیه ۶ ۲

آرسنال ۱- المپیاکوس ۲

شالکه و آرسنال درست مثل گروه اول، با کسب امتیاز لازم به دور بعد صعود کرده بودند و مسابقات روز آخر تنها برای مشخص شدن تیم‌های اول و دوم این گروه بود. آرسنال بعد از باخت دو بر صفر مقابل سوانسی، با تیم دوم و بازیکنان ذخیره به آتن رفت.

در نیمه اول آرسنال با گل دقیقه ۳۸ روسیسکی یک بر صفر از میزبان پیش افتاد ولی المپیاکوس میزبان در نیمه دوم به بازی بازگشت و توانست، با گل‌های دقایق ۶۴، ۷۳ مانیاتیس و میتراوغلو آرسنال را شکست دهد. در دیگر بازی این گروه شالکه در جنوب فرانسه، یک یک با مون پولیه مساوی کرد.

شالکه با ۱۲ امتیاز و آرسنال با ۱۰ امتیاز بعنوان تیم ‌های اول و دوم گروه B به مرحله بعدی صعود کردند.

گروه C

تیم بازی امتیاز
مالاگا ۶ ۱۲
آث میلان ۶ ۸
زنیت سن پترزبورگ ۶ ۷
اندرلشت ۶

۵

آث میلان صفر- زنیت سن پترزبورگ ۱

در گروه سوم هم از پیش پایان بازی‌های گروهی سرنوشت تیم های صعود کننده به مرحله حذفی مشخص شده بود. آث میلان در بازی آخر مقابل زنیت قرار گرفت و مالاگا هم در ورزشگاه روزلدا میزبان اندرلشت بود.

گل نیمه اول دنی، باعث پیروزی سن پترزبورگ در میلان شد ولی این تیم با هشت امتیاز در نهایت سوم شد و از صعود به مرحله بعد باز ماند. در بازی دیگر این گروه، مالاگا که صعودش را به عنوان تیم اول از گروه سوم قطعی کرده بود، دو دو با اندرلشت مساوی کرد.

از این گروه مالاگا، تیم شگفتی ساز مرحله گروهی اول و آث میلان دوم شدند و به مرحله بعدی لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کردند.

گروه D

تیم بازی امتیاز
بورسیا دورتموند ۶ ۱۴
رئال مادرید ۶ ۱۱
آژاکس ۶ ۴
منچستر سیتی ۶ ۳

بورسیا دورتموند ۱- منچستر سیتی صفر

در گروه D، چهار قهرمان فصل گذشته آلمان، انگلستان، هلند و اسپانیا در آن حضور داشتند. منچستر سیتی در دومین فصل حضورش در لیگ قهرمانان اروپا، بدون کسب پیروزی از این رقابت‌ها حذف شد. در میان تیم های انگلیسی منچستر سیتی اولین تیمی است که بدون پیروزی از این مسابقات کنار می رود.

بورسیا دورتموند قبل از بازی آخر با منچستر سیتی صعودش را به عنوان تیم اول قطعی کرده بود و از سوی دیگر منچستر سیتی تنها در صورت پیروزی مقابل دورتموند می توانست به صعود امیدوار باشد.

سرعت بالای بازی دورتموند در همان نیمه اول چند بار مدافعان منچستر سیتی را به زحمت انداخت ولی نتیجه‌ای برای تیم آلمانی نداشت. در نیمه دوم حملات دورتموند در دقیقه ۵۷ نتیجه داد و ژولیان شیبر با یک بغل پا دروازه جو هارت را باز کرد.

منچستر سیتی بعد از این نتوانست گل خورده را جبران کند و در نهایت بازی با نتیجه یک بر صفر به سود دورتموند پایان یافت.

در ورزشگاه برنابئو مادرید، رئال که این روز‌ها زمزمه رفتن مورینیو از این تیم به گوش می رسد، چهار بر یک آژکس را درهم کوبید و به عنوان تیم دوم به مرحله حذفی لیگ قهرمانان صعود کرد.

مرگ و زندگی در روز آخر

در چهار گروه دیگر لیگ قهرمانان امشب، بازی‌های حساسی برگزار خواهد شد، چلسی با مربی جدید خود، باید امیدوار باشد که شاختار دونسک، یوونتوس را شکست دهد و آنها هم نورشلاند دانمارک را.

در گروه G، بنفیکا و سلتیک هر دو با هفت امتیاز شانس صعود از این گروه به عنوان تیم دوم را دارند. بارسلونا در این گروه با ۱۲ امتیاز از هم اکنون جزء شانزده تیم صعود کننده به مرحله بعد است. گالاتسرای و کلوژ در گروه هشتم هم وضعیتی مشابه با بنفیکا و سلتیک دارند. در این گروه منچستر یونایتد به عنوان تیم اول، مانند بارسلونا با ۱۲ امتیاز به مرحله بعد صعود کرده است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.