کمیته بین المللی المپیک ورزش هند را تعلیق کرد

به روز شده:  21:01 گرينويچ - چهارشنبه 05 دسامبر 2012 - 15 آذر 1391
کاروان المپیک هند در المپیک لندن

ورزشکاران هند در المپیک لندن در مجموع شش مدال کسب کردند.

کمیته بین المللی المپیک، فعالیت‌های کمیته ملی المپیک هند را به دلیل فساد برخی از نامزد‌های انتخابات این کمیته به حالت تعلیق درآورد.

این کمیته اعلام کرده که انتخابات کمیته ملی المپیک هند که قرار بود چهارشنبه برگزار شود، فاقد ارزش قانونی است.

پره میرو عضو کمیته بین المللی المپیک درباره این تعلیق گفته است:" روند برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک هند از ابتدا مخدوش بوده است"

این محرومیت باعث خواهد شد که ورزشکاران هندی نتوانند در رقابت‌های بین المللی شرکت کنند. هند در المپیک لندن توانست در مجموع شش مدال کسب کند.

دو نفر از مقاماتی که نامزد مقام‌های ارشد انتخابات کمیته ملی المپیک هند بودند، متهم به فساد در ارتباط با میزبانی دهلی برای بازی‌های کشورهای مشترک المنافع در سال۲۰۱۰ هستند.

تعلیق کمیته ملی المپیک هند به این معنی است که کمک‌های مالی کمیته بین المللی المپیک به این نهاد متوقف خواهد شد و هیچ کدام از مقامات هندی نمی توانند در جلسات المپیک شرکت کنند.

میرو که مسوول ارتباطات کمیته بین المللی المپیک با کمیته‌های ملی کشورهاست در این رابطه گفته است:" آنها حق برگزاری انتخابات ندارند و اگر به هر دلیلی این انتخابات برگزار شود، ما نتایج این انتخابات را به رسمیت نخواهیم شناخت"

او درباره مشکل کمیته ملی المپیک هند گفته است:"این بخشی از مشکلی بزرگتر است: دخالت‌های متعدد، قانون‌های دست و پا گیر دولتی و درک نادرست از مفاهیم کمیته المپیک ملی".

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.