مسی رکورد چهل ساله گرد مولر را شکست

به روز شده:  14:05 گرينويچ - سه شنبه 11 دسامبر 2012 - 21 آذر 1391
لیونل مسی

مسی با زدن دو گل در مقابل بتیس تعداد گل‌هایش سال گذشته را به 86 گل رساند و رکورد گرد مولر را شکست.

لیونل مسی، با زدن دو گل در نیم ساعت اول بازی بتیس و بارسلونا، تعداد گل‌هایش در یک سال را به ۸۶ رساند و رکورد چهل ساله گرد مولر، مهاجم سابق تیم ملی آلمان غربی و بایرن مونیخ را شکست.

او رکورد گرد مولر با ۸۵ گل که در سال ۱۹۷۲ ثبت شده بود را شکست. این شامل گل هایی برای باشگاه و تیم ملی می شود.

مهاجم تیم ملی آرژانتین با زدن دو گل در بازی تیمش، بارسلونا، در مقابل بتیس به این رکورد دست یافت.

مسی در دقیقه ۳۵ بازی روی پاس به عقب اینیستا با ضربه‌ای دقیق دروازه میهمان را باز کرد و رکورد گرد مولر را شکست.

مهاجم آرژانتینی بارسلونا علاوه بر شکست رکورد گلزنی در یک سال، رکورد گلزنی تاریخ باشگاه بارسلونا را پیش از این شکسته بود.

همچنین او در بازی با بایر لورکوزن در لیگ قهرمانان اروپا توانست پنج گل به ثمر برساند و به اولین بازیکنی بدل شود که توانسته در یک بازی این رقابت‌ها ۵ گل زده است.

این مهاجم ۲۵ ساله، ۴۶ گل در لالیگا، ۱۴ گل در لیگ قهرمانان اروپا، سه گل در سوپر لیگ اسپانیا، دو گل در جام حذفی اسپانیا، دو گل در جام جهانی و یگ گل در سوپر جام اروپا در طول فصل ۱۲-۲۰۱۱ به ثمر رسانده است.

لیونل مسی سال ۲۰۱۲ را با زدن دو گل به اوساسونا در رقابت‌های جام حذفی، آغاز کرد و به طور معمول در هر بازی دو یا سه گل در طول فصل گذشته برای بارسلونا و تیم ملی آرژانتین به ثمر رسانده است.

گرد مولر در سال ۱۹۷۲ میلادی و در ۳۴ بازی ۴۰ گل برای بایرن مونیخ به ثمر رساند، گل‌های این بازیکن به بایرن مونیخ کمک کرد که در آن فصل قهرمان بوندس لیگا شود.

او همچنین در مجموع در همان سال ۸۵ بار دروازه حریفان را باز کرد و برای چهل سال رکورد گلزنی در یک فصل را در اختیار داشت.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.