فان پرسی برگ برنده منچستر یونایتد مقابل سیتی

به روز شده:  20:28 گرينويچ - 09 دسامبر 2012 - 19 آذر 1391
رابین فان پرسی

رابین فان پرسی یازدهمین گل فصل‌اش را برای منچستر یونایتد به ثمر رساند.

منچستر یونایتد با پیروزی مقابل منچستر سیتی در ورزشگاه الاتحاد صدر نشین لیگ برتر باقی ماند. گل دقایق پایانی رابین فان پرسی از روی ضربه ایستگاهی، فاصله منچستر یونایتد و منچستر سیتی را به شش امتیاز رساند.

وین رونی با دوگل در نیمه اول، سرخ پوشان منچستر یونایتد را پیش انداخت اما دو گل یحیی توره و پابلو زابلتا بازی را مساوی کرد.

رابین فان پرسی که روبرتو مانچینی تاکید کرده قبل از منچستر یونایتد قصد داشته است او را به خدمت بگیرد، ارزش واقعی خود را با به ثمر رساندن چهاردهمین گل این فصل در دقایق اضافی بازی را اثبات کرد.

آخرین باری که منچستر سیتی در ورزشگاه اتحاد بازی را واگذار کرد دو سال پیش بود که منچستر سیتی آن بازی را دو بر یک باخت. بعد از دوسال، طلسم شکست ناپذیری این تیم در ورزشگاه خانگیش شکسته شده است.

در بازی اخیر، بالای چشم ریوفردیناند مدافع منچستر سیتی بر اثر پرتاب جسمی از سوی تماشگران منچستر سیتی شکاف برداشت. جو هارت دروازبان منچستر سیتی در پس از این اتفاق، مانع حمله یکی از هواداران منچستر سیتی به مدافع منچستر یونایتد شد.

وستهم ۲- لیورپول ۳

در دیگر بازی امروز لیورپول با زدن سه گل در سه دقیقه، در نیمه دوم سه بر دو مقابل وست هم به پیروزی رسید و به رده دهم جدول لیگ برتر صعود کرد.

لیورپول با گل بی نظیر گلن جانسون در دقیقه ۱۱، یک بر صفر از حریفش پیش افتاد. اما دو گل مارک نوبل از روی نقطه پنالتی و گل به خودی استیون جرالد، وست‌هم را درپایان نیمه اول پیش انداخت.

گل جو کول در دقیقه ۷۶ نتیجه را دو بر دو کرد و گل به خودی جو کالینز روی ارسال رحیم استرلینگ، نتیجه را سه بر دو به نفع لیورپول تغییر داد.

لیورپول با این پیروزی ۲۲ امتیازی شد و به رده دهم جدول صعود کرد.

اورتون ۲- تاتنهام ۱

به ثمر رسیدن دو گل در دقایق اضافه، باعث پیروزی اورتون در ورزشگاه گودیسون پارک مقابل تاتنهام شد.

تاتنهام با گل دقیقه ۷۶ کلینت دمبسی، به نظر می آمد که در ادامه پیروزی‌های اخیر گام بر می دارد، ولی در ادامه ضربه سیگورسون با بدشناسی به تیر دروازه اورتون برخورد کرد.

در ادامه، ضربه سر استیون پینار در دقیقه ۹۰ بازی را مساوی کرد. دو دقیقه پس از این گل، نیکولا یلویچ از زاویه بسته گل پیروزی اورتون را وارد دروازه تاتنهام کرد.

اورتون با این پیروزی با ۲۶ امتیاز و تفاضل گل بهتر، به رده چهارم جدول و یک رتبه بالاتر از تاتنهام صعود کرد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.