ستایش گرد مولر از رکورد شکنی مسی

به روز شده:  11:25 گرينويچ - سه شنبه 11 دسامبر 2012 - 21 آذر 1391
مسی

لیونل مسی تا آخر سال میلادی، سه بازی دیگر فرصت دارد تا تعداد گل‌های زده اش را بیشتر کند.

گرد مولر به خاطر شکستن رکورد گلزنی‌اش در یک سال از لیونل مسی قدردانی کرد.

مولر در سال ۷۲تا ۱۹۷۱ میلادی ۸۵ گل برای بایرن مونیخ و آلمان غربی به ثمر رساند ولی مسی با زدن ۸۶ برای بارسلونا و آرژانتین باعث شد، رکورد او در سایه قرار گیرد.

گرد مولر در گفت و گو با روزنامه آلمانی اسپورت وان گفته است: "رکورد من ۴۰ سال دست نخورده باقی مانده بود، ۸۵ گل در شصت مسابقه. حالا بهترین بازیکن جهان این رکورد را شکسته است. من برای او بسیار خوشحال هستم. او بازیکن بی نظیر و بزرگی است."

گرد مولر مهاجم پیشین بایرن مونیخ، در ۲۷ سالگی، ۷۲ گل برای تیم باشگاهی ‌اش و ۱۳ گل برای تیم ملی آلمان غربی به ثمر رساند. او با این گل‌ها در سال ۱۹۷۲ رکوردی را به نام خود ثبت کرد که چهل سال دست نخورده باقی ماند.

مسی ۲۵ ساله و برنده سه جایزه بهترین بازیکن جهان، سه بازی دیگر تا آخر این سال در پیش دارد و می تواند رکورد خود را افزایش دهد.

مولر درباره مسی گفته است: "او بازیکن حرفه‌ای خوب و فروتنی است و امیدوارم او بتواند تا آخر سال یک یا دو گل دیگر بزند و بتواند این رکورد را برای چهل سال دیگر در اختیار داشته باشد. او فوق العاده است و تنها یک اشکال دارد و آن این است که برای بایرن مونیخ بازی نمی کند."

مسی ممکن است در مراسمی در ماه آینده میلادی برای بار چهارم به عنوان بهترین بازیکن سال جهان انتخاب شود، او به همراه هم تیمی‌اش آندرس اینی یستا و کریستیانو رونالدو از رئال مادرید سه نامزد نهایی این جایزه هستند.

مسی بعد از شکستن رکورد گرد مولر گفته است:"من تلاش خواهم گل‌های بیشتری به ثمر برسانم تا برای بازیکن بعدی شکستن آن سخت تر شود."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.