یحیی گل محمدی سرمربی موقت پرسپولیس شد

به روز شده:  16:00 گرينويچ - دوشنبه 10 دسامبر 2012 - 20 آذر 1391
رویانیان پروین

در جلسه روز دوشنبه کمیته فنی پرسپولیس، وضعیت نهایی مانوئل ژوزه مشخص نشد و به ۴۸ ساعت آینده موکول شد.

کمیته فنی باشگاه پرسپولیس، یحیی گل محمدی را بعنوان سرمربی موقت این تیم انتخاب کرد و محمد رویانیان مدیر عامل باشگاه مشخص شدن وضعیت مانوئل ژوزه را به ۴۸ ساعت آینده موکول کرد.

یحیی گل محمدی قرار است بر اساس نظر کمیته فنی باشگاه پرسپولیس، زیر نظر علی پروین فعالیت کند.

اعضای کمیته فنی باشگاه پرسپولیس، محمد رویانیان، محمود خوردبین، علی پروین، ابراهیم آشتیانی، رضا وطن خواه، حمید استیلی و افشین پیروانی و جعفر کاشانی هستند که در جلسه روز دوشنبه جعفر کاشانی حضور نداشت.

بلاتکلیفی مرد پرتغالی

پس از باخت سرخ پوشان، در بازی آخر نیم فصل مقابل تراکتور سازی صبر مدیر عامل پرسپولیس لبریز شد.

محمد رویانیان که در سفر ایتالیا و دید و بازدید از باشگاه‌های میلان و یونتووس بود، از همان جا پیغام داد که به محض بازگشتش کمیته فنی این باشگاه تشکیل جلسه خواهد داد.

مدیر عامل پرسپولیس روز جمعه و از راه دور یحیی گل محمدی را تا تشکیل جلسه کمیته فنی باشگاه سرمربی پرسپولیس اعلام کرد. او در گفتگویی با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره تصمیم‌اش گفت:"فعلا به ژوزه استراحت داده‌ایم. تکلیف همه چیز در جلسه روز دوشنبه کمیته فنی مشخص خواهد شد و تا آن روز مربی ایرانی(گل محمدی) تمرین‌های تیم را زیر نظر خواهد داشت."

پس از آنکه گل محمدی تا روز تشکیل جلسه کمیته فنی بعنوان مربی پرسپولیس انتخاب شد،باشگاه دو روز مرخصی اجباری برای مانوئل ژوزه در نظر گرفت تا بحث کنار گذاشتن او به بحث داغ محافل ورزشی ایران تبدیل شود.

ترکش‌های پس از جلسه

محمد رویانیان مشخص شدن تکلیف مانول ژوزه را به ۴۸ ساعت آینده موکول کرده ولی از سوی دیگر کنار گذاشته شدن ژوزه را نفی می کند.

او پیامدهای برکناری مانوئل ژوزه را متوجه خبرنگاران دانسته و گفته است:"کمیته فنی به مانوئل ژوزه امتیاز پایینی داده است و ما ۴۸ تا ۷۲ ساعت آینده در خصوص ژوزه تصمیم می گیریم اما بعضی خبرگزاری‌ها زده‌اند ژوزه اخراج شده است چرا کاری می‌کنید که سه میلیارد تومان به ما ضرر بزنید."

با توجه به اظهار نظر مدیر عامل پرسپولیس به نظر می رسد که هنوز تکلیف سرمربی پرتغالی پرسپولیس مشخص نیست، آقای رویانیان پس از جلسه کمیته فنی در گفتگویی گفته است: "فعلا گل محمدی هدایت تیم را بر عهده دارد تا درباره مانوئل تصمیم گیری کنم. شاید مانوئل برگردد. این طبیعی است که در غیاب این مربی پرتغالی باید گل محمدی تیم را تمرین بدهد."

با توجه به قرار داد میلیاردی باشگاه پرسپولیس با مانوئل ژوزه و هزینه‌ای که فسخ قرار داد با او دارد، باشگاه به دنبال راه حلی است که کمترین هزینه را برایش داشته باشد.

به گفته رویانیان ژوزه به جلسه امروز کمیته فنی دعوت شده بوده ولی در آن شرکت نکرده است. به نظر می آید مدیر عامل باشگاه پرسپولیس قصد دارد مربی پرتغالی را وادار به استعفا کند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.