هواداران فوتبال در انگلستان دوباره می‌توانند بایستند؟

به روز شده:  18:22 گرينويچ - سه شنبه 11 دسامبر 2012 - 21 آذر 1391
جایگاه ایستاده تماشاگران

بنا به گفته یکی از گروه‌های هواداران فوتبال در انگلستان، سیزده باشگاه لیگ‌های این کشور، از در نظر گرفتن جایگاه‌هایی برای تماشای ایستاده فوتبال حمایت خواهند کرد.

فدراسیون هواداران فوتبال امیدوار است با کمک نمایندگان پارلمان این طرح آزمایشی را در مقیاس کوچک در باشگاه‌های لیگ برتر اجرا کنند.

در این طرح جایگاه هایی برای ایستادن تماشاگران در نظر خواهد گرفته شد، موضوعی که بعد از حادثه هیدلزبورو در سال ۱۹۸۹ ممنوع اعلام شده بود.

بعد از گزارش قاضی پرونده حادثه هیدلزبورو، از سال ۱۹۹۴ به بعد همه تماشاگران باید در همه ورزشگاه‌ها در لیگ برتر بازی را نشسته تماشا کنند.

برخی از نهاد‌های مرتبط با هواداران فوتبال معتقدند؛ تماشای ایستاده فوتبال در انگلستان امروز دیگر مانند ده سال گذشته خطرناک نیست و هوادران باشگاه‌های مختلف می توانند با آرامش و در امنیت فوتبال را ایستاده تماشا کنند.

اما بعضی مسوولان لیگ برتر هنوز فکر می کنند ایستادن تماشاگران ضریب ایمنی را کاهش می دهد.

فدراسیون هواداران فوتبال برای عملی شدن این طرح، پیشنهاد طراحی و ساخت "صندلی‌های ریلی متحرک" را ارائه کرده است، صندلی‌هایی که هم اکنون در برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان از آن‌ها استفاده می شود.

این صندلی ها به دلیل اینکه تاشو هستند، قابلیت این را دارند در زمان بازی جمع می شوند و تماشاگران می توانند در میان این دو ردیف بایستند. این صندلی‌ها وقتی جمع می شوند مانند نوعی حائل بین تماشاگران عمل می کنند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.